Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Több mint fél éve szedem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nojé kérdése:

Több mint fél éve szedem a controvul fogamzásgátlót. Betegség miatt antibiotikumot kellett szednem. Míg a gyógyszert szedtem a párom belém élvezett. Ma megjelent egy barnás véres folyás és nagyon meg vagyok ijedve. Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Antibiotikumként az aktilt szedtem. Elolvastam a controvul papírját, hogy mely gyógyszerek csökkenthetik a hatását, de nem volt rajta, mégis tartok tőle, hogy pecsételővérzés. 7 napja múlt el a menstruációm. Nagyon félek, hogy teherbe estem vagy esetleg valami komolyabb bajom lehet. Utoljára mikor együtt voltunk a párommal fájt. Kérlek segítsetek. Normális válaszokat kérek

2013. máj. 19. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy nőgyógyászhoz látogass el kedden. Itt csak nyugtatgatni tudnánk vagy saját tapasztalatot mondani (ami nem egyenlő azzal, hogy nálad is úgy van), vagy akár a frászt is hozhatjuk rád. De az orvos ért hozzá :)
2013. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért pecsételsz, mert lecsökkent a tabi hatása az antibiotikumtól. Kiegészítő védekezés kellett volna. Mostantól használj gumit, és reménykedj, hogy nem esel teherbe.
2013. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köztudott tény, hogy az antibiotikum bizony befolyásolja a fogamzásgátló hatását és gondolom arra magadtól is rájöttél, hogy nem felerősíti, hanem legyengíti. A pecsételő vérzésed szerintem ettől jelentkezhetett. Csak azt nem értem, hogy ha benned volt a para, miért nem húztatok óvszert?... De mindegy is már. Reménykedj benne, hogy nem leszel terhes, mert megvan rá az esély! Vagy orvos, vagy teszt 14 nappal az aktus után!
2013. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam biztosra, hogy pecsételő vérzés. Tegnap mikor együtt voltam a barátommal fájt és ma jelentkezett ez a barnás cucc. Máskor is előfordult már, hogy felsértette és vérzett is vagy ilyen barna izé jött. Most azért parázok mert most antibiotikumot szedtem.
2013. máj. 19. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az nem pecsételő vérzés, attól az antibiotikumot beszedted és gyengítette a fogamzásgátló hatását. Senki sem fogja tudni megmondani, hogy az most pecsételő vérzés volt, vagy annak az eredménye, hogy a párod felsértette a méhszájadat. A lényeg, hogy megvan az esélye annak, hogy terhes legyél. Az antibiotikumot gondolom 1 hétig szedted, talán mindegyiket addig kell. Azalatt az 1 hét alatt végig gyengítetted a hatását, ezzel a teherbeesés kockázatát is.
2013. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mármint a teherbeesés kockázatát növelted, érted. :)
2013. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!