Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire hatásos az escapelle...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hatásos az escapelle esemény utáni tabletta? Ovulációkor?

Figyelt kérdés

a vőlegényemmel 25.-én voltunk együtt ,

az történt hogy , kiszakadt a gumi,

a közösülés kb. este10 óra körül történhetett ,

hajnali 1 óra fele elkezdtem görcsölni,de ahogy elaludtam el is múlt,

az aktus követően rá 11órára vettem be escapelle esemény utáni tablettát,

az a húzós az egészben,hogy 25történt az eset 26 pedig ovulációm volt,

ezt abból gondolom hogy hétfő óta hőemelkedésem van..

szerintetek mi sülhet ki a dologból? a tablettának semmilyen mellékhatását sem észleltem eddig,

úgy tudom, hogy ovulációkor nagyobb az esély a teherbe esésre,

illetve az előtte lévő 3napban és azt utána lévő 3 napban...így tehát a tabletta bevétele ellenére is megmaradhat a magzat?


2013. máj. 29. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Volt már.


Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.

2013. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy megmarad, nagyon kevés rá az esély.
2013. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mivel bevetted a gyógyszert igy nem maradhat meg. Pont erre van kitalálva. Nincs az a magzat ami megmarad egy ilyen hormon bomba után.
2013. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ezt abból gondolom hogy hétfő óta hőemelkedésem van.. "

Ez mégis hogy jön az ovulációhoz??...


Amúgy a kérdésnek nem sok értelme van. Amit lehetett, azt megtetted. Majd kiderül, hogy bejött-e vagy nem, ennyi. Nem vagyunk jósok.

2013. máj. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm csajokák a segítséget ! :)

utolsó kommentelö !

onnan veszem ,hogy vettem ovulációs tesztet,de itt egy kis "okulás" :

A peteérés, a „következő” menstruációd első napjától visszafele számolva a 14. napon történik. 28 napos ciklus estében tehát pont félidőben van. 30 napnál a 16. nap körül. Előfordulhat azonban – például orgazmus hatására – rendkívüli peteérés is. Akinek nem rendszeres a menstruációja, az elég nehezen tudja megállapítani, mikor van a peteérése. Különböző módszerekkel azonban ilyenkor is be lehet határolni a megfelelő időszakot. Ilyenek az ébredési hőmérséklet mérése, a hüvelyváladék vizsgálata és az ovulációs teszt alkalmazása.


Hőmérőzés


A hődet minden reggel még az ágyban, azonos időben, minimum 6 óra alvás után, ébredéskor kell mérni hüvelyben vagy szájban a nyelv alatt. Nem ajánlott hónalj alatt mérni, az nem megbízható. Hagyományos hőmérőt este kell lerázni, mert a rázogatás növeli az alaphőt és elrontja a mérés eredményét. Ovuláció előtt hirtelen esik a testhőmérséklet, peteérés utáni napon pedig megemelkedik a progeszteron szint, ami pár tizedfokos hőemelkedést okoz. (Ez kb. 0,4 C fokot jelent, van, akinél kevesebbet). Sajna ebből csak utólag tudhatod meg, mikor volt ovulációd, de több hónapos megfigyelés jó támpontot nyújthat. Ha nem történt megtermékenyülés – a menstruáció előtt vagy annak első napján a hőd ismét visszaesik. :)

2013. máj. 30. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm eme részletes felvilágosítást, de tisztában vagyok vele.


"25történt az eset 26 pedig ovulációm volt,

ezt abból gondolom hogy hétfő óta hőemelkedésem van.. "

Te ezt írtad.

Nem azt, hogy az ébredési hőmérsékleted azóta magasabb.

Nekem abból, hogy "hőemelkedésem van", az jött le, hogy nappal megmérted és hőemelkedésed volt. Nem arra, hogy reggelente hőmérőzgetsz.

2013. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!