Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha múlt hét pénteken történt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha múlt hét pénteken történt a "baleset" ( kiszakadt az óvszer) akkor ma az-az 7 nap után kimutatja a teszt, hogy terhes vagyok -e?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond,a fórumokon is mást írnak .Valaki szerint 4 nap után kimutatja,más azt mondja,hogy 10 nap után lehet csak kideríteni,de valaki 2-3 hetet saccol nem tudom.Minden esetre remélem hogy kimutatja és negatív lesz az eredmény ( egyébként vettem be esemény utánit,másnap reggel,és az nap még 1 -et)Kérem azt aki ide írna,normális "hangnemű" válaszokat írjon, nem kell hogy bárki cseszegessen,elég a bajom így is.

2013. jún. 20. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem igen. De egy próbát megér..:)
2013. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a tesztre rá van írva, hogy hány napos terhességet mutat ki.

úgy tudom, van olyan, amelyik 7 naposat már kimutat.

2013. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha vettél be esemény utáni tablettát 2x is, akkor nem lenne szabad, hogy "baj" legyen
2013. jún. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el, és minden világos lesz:

[link]

2013. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igaz,hogy nem a reggeli vizelettel csináltam a tesztet,de pillanatokon belül kirajzolódott 1 csík,ami a szerint nem vagyok terhes.A teszt azt írta hogy az 1 napos menstruáció késésénél már kimutatja az eredményt.Kedden kellett volna megjönnie,valószínűleg bezavart az esemény utáni tabletta,mivel az egész hormon háztartást felboríthatja...Minden esetre el megyek orvoshoz,az a biztos.Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2013. jún. 20. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 1 csík csak annyit tesz, hogy MŰKÖDÖTT
2013. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

upsz, elküldte...


Tehát az 1 csík csak annyit tesz, hogy MŰKÖDÖTT a teszt.

Pont azért hívják KONTROLL csíknak.


A terhességi teszt a HCG hormont (ún. terhes hormont) mutatja ki a vizeletből.

Ez a hormon - ha elolvastad volna a linket -, a BEÁGYAZÓDÁSTÓL termelődik.


"Valaki szerint 4 nap után"

Az aktustól számítva 7-10 nap kell ahhoz, hogy egyáltalán ELKEZDŐDJÖN a beágyazódás, így 4 nap után értelemszerűen nincs mit kimutatni.


"10 nap után lehet csak kideríteni"

Ez már egy hangyányit közelebb áll a valósághoz, de mégse igaz teljesen egészen.

A pete és a hímivarsejtek az aktustól számítva átlagosan 1-3 nap alatt találkoznak.

Ha 24 órán belül létrejön a nagy találkozás (=fogantatás), akkor a beágyazódás a 7. napon kezdődik, így a 10. napra előfordulhat, hogy a HCG elegendő szintet ér el ahhoz, hogy ki lehessen mutatni...


Feltéve, hogy elég erős tesztet használ valaki. Nem 25-öst, hanem a k.rva drága EARLY teszteket (10-es erősség).


Ha NEM az első napon találkozik a két sejtecske, hanem később, akkor nincs az a teszt, ami kimutatná a 10. napon!


"1 napos menstruáció késésénél már kimutatja"


A tesztre pedig azért írják ezt, mert normál párkapcsolatban élők nem egyszer kétszer d.gnak egy hónapban, így képtelenek lennének a "gyanús" aktustól számítgatni a napokat, hogy "mikor lehet már tesztelni".


A peteérés (és így a terhesség) pedig általában a ciklus közepén történik.

A luteális fázis állandó, azaz (szinte) mindig 14 nap telik el a peteérés és a következő menstruáció között.

Ha létrejön a terhesség, akkor a peteéréstől a "kimaradó menstruáció első napjáig" eltelt 14+1 nap pont elég ahhoz, hogy a HCG megfelelő mennyiséget elérjen és a teszt működjön.


->

Tehát ha TE a várt menstruáció előtt pár nappal szexeltél és pl. spontán peteérés miatt bekaptad a legyet, akkor RÁD nem vonatkozik az az általánosítás, hogy a teszt ki fogja mutatni a kellő idő letelte előtt!

2013. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!