Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Volinát szedtem egy éven át,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volinát szedtem egy éven át, most fogok orvosi utasításra váltani Reziára. De mikor kell bevennem az első szemet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Libido csökkenés miatt kértem a dokimat, próbáljunk ki más gyógyszert. Reziát írt de valahogy nem tájékoztatott kellően én pedig nem kérdeztem külön rá, mert nem tudtam hogy ez nem 21szemes. Szóval még tart a Volinám, jövőhét szerdán veszem be az utolsót, most ebben az esetben mikor kell bevennem az első Reziát? Rögtön csütörtökön, vagy akkor mikor következő héten amúgy is kezdeném a következő csomag fogamzásgátlót. Azaz másik hét csütörtökén? Nem értem....nem világos nekem a leírásban!SEGÍTSETEK!
2013. aug. 4. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A Volina szedése után megtartod a hétnapos szünetet, ekkor megjön a megvonásos vérzésed.

A szünet után akkor kezded el szedni a Reziát, amikor az előző gyógyszeredet is kezdted volna. Először a fehér színű tablettákat szedegeted be naponta, majd amikor elérsz a zöld színűkhöz kellene jönnie a következő vérzésnek.

Rezia esetében már nincs tablettaszedési szünet a csonagok között.

2013. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Természetesen az új tabletta szedésének módja tiszta számomra, csak a tájékoztatóban olyasmit ír, hogy ha egy másik kombinált fogamzásgátlóról váltok erre, akkor kezdhetem az utolsó bevett aktív gyógyszer után, illetve a gyógyszermentes napok utáni első nap. Na ez nem volt érthető hogy akkor pontosan mikor is a legbiztonságosabb bevenni?!
2013. aug. 4. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor a legbiztonságosabb, ha közvetlenül az utolsó régi gyógyszer után veszed be. Ha megtartod a szünetet, akkor egy hétig kiegészítő védekezés ajánlott.
2013. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!