Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a rosszabb a szervezetnek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a rosszabb a szervezetnek, pár évig fogamzásgátlót szedni, vagy egyszer egy esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 18:06
1 2
 11/15 anonim válasza:

Írjatok még lécci, főleg ha tapasztalattal is rendelkeztek!

Köszi.

2009. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

eloszor is h ne az legyen h nem hiteles a valasz: szinte 4 eve elek tartos parkapcsolatban, szex is van boven. a kiadas nem az utolso szempont, de nem az elso a vedekezes eseten az is biztos. ovszert hasznalunk. sose szakadt ki kisse erdekesnek tartom h 1esek olyan "pechesek" h folyton kiszakad az ovszer, lecsuszik es a csajban marad, stb. jo, a sok ezerbol biztos van 1 gyarilag hibas gumi, de szerintem a tulnyomo resze a nem megfelelo hasznalat miatt nem biztonsagos. ez a tabira is ervenyes, ha csak ebbol az oldalbol indulunk ki, minden 3-5ik kerdes arrol szol h x fog.gatlot y napon z szex elott illetve utan felejtett el bevenni.

ami a beszerzest illeti: nogyogyaszhoz mindenki kell jarjon kontrollba, ugyanugy mint pl fogaszatra, igy nem olyan nagy dolog tabit iratni.


orvosis vagyok, konyitok a temahoz de szerintem nem lehet megmondani h melyik a karosabb. teny h az esemenyutani brutalis hormonbomba ami par hetig-honapig sokkal jobban megviseli a szervezetet mint az alacsony hormontartalmu (de attol meg igenis lenyeges es nem elhanyagolhato mennyisegu!!) fogamzasgatlo. viszont ha a hosszu tavu hatasokat nezzuk, az esemeny utanit kiheveri a szervezet. a fog.gatlot viszont eveken, vagy akar evtizedeken keresztul szedi valaki. osszeadva ez messze tobb mesteresegesen eloallitott hormon mint 1-2 esemenyutani (felreertes ne essek, egyaltalan nem partolom vagy szeretem ezt a "gyogyszert" foleg tekintettel arra h hanyan szedik helytelenul tucatszamra)


ha az en szemelyes peldambol indulok ki:

esemeny utanit meg soha nem vettem, de a hallottakbol itelve nem egy leanyalom. viszont fel ev nogyogyasz altal helyesnek velt es felirt fog.gatlo utan megmutottek emlo adenomaval.

melyik a jobb? mindneki dontse el maga. szerintem 1ik rosszabb mint a masik, en egyiket sem szedem amig csak rajtam mulik.

21L

2009. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves 20:23 köszönöm a részletes választ!

Én csak azért gondoltam hogy az esemény utáni veszélyesebb, mert olyanokat hallottam (egy elméletileg hozzáértő embertől, persze mindneki szeret túlozni...), hogy esemény utánit egész életében 3szor vehet be az ember, és ha bevett, akkor fél-1 évig nem is vehet be. Na és akkor ezalatt az idő alatt pl ne is szexeljen az ember, mert én a gumit azért se találom teljesen biztonságosnak.

2009. okt. 28. 20:31
 14/15 anonim ***** válasza:
73%
Sokféle foggátló van, megtalálod a neked megfelelőt. Az esemény utáni etikai szempontból sem ajánlatos.
2009. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

20:23as vagyok.

az igaz h fel ev-evig nem szabad mas esemenyutanit bevenni, de az nem h eletedben 3szor szedhetsz. olyat is tudok aki 3 honapon belul bevett 2ot es tulelte nagyobb komplikaciok nelkul. mondjuk szerencses volt a hormonhaztartasaval, en pl. nem hiszem h ilyen konnyen megusznam.

a legjobb soha nem folyamodni hozza, de ha muszaj, meg mindig jobb mint 1 abortusz. semmikepp ne magadtol vedd (megha el is tudod intezi a gyogyszertarossal).


ami az ovszert illeti, helyes hasznalat mellett szerintem nagyon biztonsagos. kezdetben en is folyton paraztam, de mostanra mar megnyugodtam. ha 1szer nem szakadt ki (az pedig latszik) es nem csuszott le nem lehet baj. extra ellenorzes ha aktus utan pl vizet engedsz bele, akkor latszik ha szivarog. vagy az ovulacios napokban ne beled elvezzen hanem fejezd be kezzel/szajjal. dijazni fogja es a "veszelyt" is elkerulitek. szeritem folosleges mesterseges hormonokkal bombazni magadat. engem a mutet nagyon megviselt, es inkabb vacakolunk az ovszerrel, minthogy meg1szer ilyesminek vagy a veszeleyenek tegyem ki magam.

2009. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!