Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy szemet elfelejtettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szemet elfelejtettem bevenni Lindynette20-ból,12 órából kifutottam, így a következőt a megszokott időben (este 8) vettem be, majd következő nap (ma) reggel elkezdtem menstruálni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Amikor elfelejtettem bevenni, még 8 tabletta volt. Folytassam a szedést, amíg van tabletta az első levélen, aztán tartsam meg a 7 napos szünetet, vagy szedjem tovább rögtön a következő adagot? Ha most menstruálok, akkor a 7 napos szünetben nem fogok, ugye?
2009. okt. 28. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyógyszer papírján pontosan le van írva mit kell ilyenkor tenni!
2009. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

következõ drazsét vegye be a szokott idõben.


12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Ilyen esetben ne pótolja az elfelejtett drazsé(k) bevételét, hanem folytassa a drazsé szedését a megszokott módon. Az elkövetkezõ 7 napban kiegészítõ fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 drazsé van, akkor a következõ csomagban lévõ drazsék szedését gyógyszermentes idõszak közbeiktatása nélkül kezdje meg. Menstruációszerû vérzés csak a második csomagban lévõ drazsék bevételét követõen fog jelentkezni, addig azonban kisebb ú.n. köztivérzés elõfordulhat. Ha nem jelentkezik menstruációszerû vérzés a 2. csomagban lévõ drazsék bevételét követõen, forduljon orvoshoz.


Ha a drazsé bevételét követõen, 3-4 órán belül hányás lép fel, a drazsé felszívódása nem tökéletes. Ilyen esetben az elfelejtett tablettákra vonatkozó elõírásokat kell alkalmazni.

2009. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!