Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A leírtak alapján mit gondolto...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A leírtak alapján mit gondoltok a spirálról?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, hamarosan 18 és júliusban vesztettem el a szüzességem a párommal, több, mint 8 hónap után. Eléggé biztos kapcsolatnak tűnik, mindketten komolyan is gondoljuk, persze ez nem sokat számít jelen esetben, de a lényeg, hogy nem úgy tűnik, hogy rövid távon szakítanánk.

A menstruációs görcseim eléggé erősek suli időben, valószínűleg a sok stressz miatt, hiszen nyáron van, hogy egyáltalán nem is fáj. Emiatt többször is voltam nőgyógyásznál, és mindig a fogamzásgátló tablettát akarták rám tukmálni. Ami persze jó is lenne, de szüleim nem akarták, sőt, a párom sem akarja, mert fél a hatásoktól, a változásoktól, a szervezetem rossz reakcióitól, meg a hormonoktól ugyebár.

Ezért eddig csak gumival védekeztünk, ám kicsit beijedtünk, egyrészt mert késik (igaz, még csak 2 napot, volt, hogy 2 hetet késett hónapokkal ezelőtt), másrészt mert tegnap kicsit lecsúszott a gumi. Nem sokat, maximum 1-2 centit, de azért beparáztunk.

Ezért kezdtünk el gondolkodni a spirálon. Persze utána olvasgattunk mindketten, és arra jutottunk, hogy Mirena-t semmiképp, mert az a vérzést megszűnteti, ami számomra rengeteg aggódást okozna. Meg ha jól értettem, azt már terhesség után ajánlják.

Viszont ez a Goldlily szimpatikusnak tűnik. Igaz, hogy a méhen kívüli terhességtől nem véd, DE ettől függetlenül ugyanúgy használnánk gumit, a biztonság kedvéért.

Ti mit gondoltok erről? Van aki használ spirált gumival együtt?

Akinek pedig van tapasztalata, tudna írni nekem róla? Meg hogy most mennyibe kerül? A felrakatás fájdalma egyén függő? Meg az is, hogy ki meddig vérzik utána?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Az olyanok pedig kérem kerüljenek el, akik szerint ez hülyeség, vagy hogy 17 évesen mit foglalkozok én ezzel. Tapasztalatokat, normális, épkézláb véleményeket várok. Köszönöm.



2013. aug. 19. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
inkább a tabi.
2013. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Spirált inkább csak már szült nőnek ajánlanak.

Erősen invazív hatású, bár másképp, mint a tabletta.

De pl. rákot okozhat.

A tabletta jobb.

2013. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Drága szívem, nincs olyan orvos, aki nem szült nőknek spirált rakna fel, mivel elég gyakran meddőséget okoz, és szinte minden spirált használó nőknek gyulladásokat okoz.


Nagyon gyorsan felejtsd el, mert halott ügy!

2013. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó elég nagy butaságokat írt.

Nekem spirál van, bár nekem abortuszom volt és akkor rakták fel altatásban, tehát nem éreztem. Viszont azt mondják, hogy fájdalommal jár a felhelyezése. Legjobb barátnőmnek is az van és köszönjük szépen, megvagyunk.

Annyi igaz, hogy tényleg terhesség után használják inkább.

Én a hüvelygyűrűt javasolnám kedves kérdező.

2013. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!