Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az hogyan lehetséges, hogy 4...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az hogyan lehetséges, hogy 4 éve szedek fogamzásgátlót de csak most derült ki, hogy leiden heterozigóta vagyok?

Figyelt kérdés
Ez egy öröklött mutáció, elvileg már bébi korom óta megvan... és minden évben voltam vérvételen a tabletta miatt. Akkor hogy?

2013. okt. 16. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A leiden mutaciot nem vizsgálják külön, ha nem kéred úgy tudom, meg pénzbe is kerül. Ha jól emlékszem. De kb kizárt h 4 évig szedted és nem lett trombozisod, ott valami nem stimm.
2013. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az külön pénzbe kerül, de a fog. gátlós vérvizsgálatnál leginkább azt nézik, ugye a trombózisgyanú miatt... és nem értem, hogy hogy csak most jött ki az eredményből :S

Hát nem volt trombózisom még sose, de most abbahagyom, sokszor fájnak az ereim meg stb.

2013. okt. 16. 12:12
 3/5 A kérdező kommentje:
amúgy meg nekem nem tiltották meg akkor se a tabletta szedését mikor kiderült, azt mondták, hogy ez nem azt jelenti, hogy valaha is trombózisom lesz, sőt lehet nekem sose lesz, és egy olyan embernek meg igen akinek nincs is rá gyanúja :)
2013. okt. 16. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy rutin vérképnél nem vizsgálják, hogy vki leidenes-e vagy sem. Máj- és vesefunkciót, cukrot, alakos elemeket néznek.

A leiden mutáció vizsgálata egy spec. vizsgálat, amit rutinszerűen nem végeznek, csak ha az orvos kéri.

Egyszerűen azért nem derült ki eddig, mert eddig nem vizsgálták.


Pl. egy HIV fertőzés sem derül ki egy rutin vérképből, mert nem vizsgálják. Csak ha kifejezetten HIV szűrésre megy el vki.

2013. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De hogy hogy nem vizsgálták mikor 4 év alatt 4 vérvételem volt (évente 1), és az utolsóból derült ki...ugyanazt nézték mindegyiknél
2013. okt. 16. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!