Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pharmatex fogamzásgátlókról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pharmatex fogamzásgátlókról tapasztalatokat várok! Ajánljátok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt a nőgyógyászok körében fogalomnak számít a pharmatex-bébi. Egyáltalán nem megbízható, gyakorlatilag csak késlelteti a teherbeesést, kiegészítő védekezésként érdemes csak használni, ha már használod, vagy ha amúgy nem lenne tragédia, ha teherbeesnél.

Én 2 (tervezett) terhesség között használtam egy ideig, de több gondom is volt vele. Pl. csíp, illetve teljesen megöli a spontaneitást, hogy szex előtt 10 perccel fel kell helyezni. Kb. 2 hónapon át használtam csak, de úgy, hogy egyáltalán nem lett volna gond, ha teherbe esek.

2013. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rövid ideig mi is használtuk (gyógyszerstop volt és hiányzott a gumi nélküli szex), de csak megszakítással (orvos egyébként is max. így ajánlotta). Így nem volt problémánk.
2013. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én augusztus közepén abbahagytam a Marvelon fogamzásgátlót hosszú (8 év) használat után. Azért kaptam 15 évesen, mert borzasztó rendszertelen volt a menzeszem (hetekig tartott, aztán hónapokig nem jött meg, szóval sokat voltam kórházban). Azután egészen tegnapig a Pharmatex-szel védekeztünk a következő módon: természetesen MEGSZAKÍTÁSSAL (!!!), előtte nem fürödtünk (max, csak reggel és du.-este szeretkeztünk), utána én már nem fürödtem, de igyekeztem WC-re sem elmenni pár órát, nehogy kijöjjön a spermicid. Így nem volt gond. Nekem sok barátnőm hasonlóan használja, valaki már 6 éve, semmi gondja nem volt vele, de az előírásait muszáj betartani, csak akkor hatékony. Most voltam orvosnál, ő ajánlotta a Nuvaring hüvelygyűrűt, amiben jóval kevesebb hormon van, mégis megbízható. Ha esetleg gondolod, érdeklődj utána az orvosodnál! Nem bántja a májadat, helyileg fejti ki a hatását. Nem kell minden nap figyelni rá; felteszed, 21 napig ott van, majd leveszed; a 7. napon vissza. A Nuvaring-mentes időszakban jön majd meg. Erről is csak jókat hallottam! Dokim szerint jobb, mint a tabi, mert a hasmenéses-hányásos vírus esetén is megbízható, nem kell izgulnod miatta. Addig pedig használjátok a leírtak szerint a Pharmatexet!

2013. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én nem ajánlom. panaszkodott a manus, hogy csípte a szerszámát, amikor bent tevékenykedett. azóta nem is próbáltuk ki pharmatex-szel. marad a megszakításos védekezés már 2 éve. (hálistennek eddig még gyerek nélkül.)
2014. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!