Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Merjem kipróbálni a fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merjem kipróbálni a fogamzásgátló hüvelykúpot?

Figyelt kérdés
A párommal nem jön össze az óvszerrel való védekezés, tablettát pedig még nem szeretnék szedni. Sokat olvastam a Pharmatex kúpról és társairól, de szükségem lenne egy kis megerősítésre, hogy elkezdjem-e használni vagy sem. Sajnos az sem derült ki számomra a véleményekből, hogy akkor most lehet-e önmagában, mint fogamzásgátló használni, vagy nem tanácsos. Segítene valaki? Köszönöm!
2014. jan. 2. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

A Pharmatex nem a legbiztonságosabb fogamzásgátló módszer. Sokan esnek mellette teherbe. És akikkel eddig beszéltem, akik használták, ők mind arra panaszkodtak, hogy macerás, hogy időhöz van kötve, hogy mennyivel együttlét előtt kell felhelyezni, megöli úgymond a romantikát, illetve többeknél csípő érzés jelentkezett használat során, ők inkább nem is használták tovább.

Mások azt mondják, hogy kúp+megszakítással esetleg nagyobb a biztonságossága. De hát az sem egy igazi mindent bele dolog szerintem.

Az óvszerrel mi a probléma egyébként? Mert ha valaki megfelelően használja, akkor baromi ritka, hogy gond van vele.

A fogamzásgátlót pedig ha nem akarsz szedni, akkor tényleg ne szedd. Hormonális dolog, aki nem akarja terhelni a szervezetét vele, az teljesen az ő döntése, teljesen rendben van.

2014. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az óvszerrel az a probléma, hogy a párom úgymond bepánikol tőle vagy nem is tudom..mikor felhelyezésre kerülne a sor, lelankad teljesen és utána már nincs is úgy kedve az egészhez. Próbálkozunk az ellazulással, gyakorlunk, de amíg nem vagyunk sikeresek, gondoltuk, utánanézünk minden lehetőségnek, hogy neki se kelljen rágörcsölni az egészre, szegény nagyon el van keseredve és én is tanácstalan vagyok.
2014. jan. 2. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hogy nem szeretnél MÉG szedni tablettát ?
2014. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
19 éves leszek.
2014. jan. 2. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért írtad a még szót ?
2014. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert azt csak akkor szeretném használni, ha nincs más lehetőség.
2014. jan. 2. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
hát a bevált dolgok az a tabletta és a gumi, a többi annyira nem jó pearl indexes.. akk válts barátot:D de egy párkapcsolat gumival fura.
2014. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Á, barátot nem váltanék ;) de köszönöm mindenkinek!
2014. jan. 2. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:

2 évig így védekeztünk a férjemmel, mármint pharmatexxel. Nem történt semmi gond.

Nem macerásabb , mint felhúzni egy gumit.

Kényelmesebb.

Nem olyan érzés mintha egy zacskóval szexelnél:)

A párod is rendesen érezni fog téged, nem úgy mint gumival


Ha csíp az azért van mert fertőzés van a hüvelyben, és ez a kúp fertőtlenít. Ami nem rossz dolog.


Mondom, nekünk nem volt semmi bajunk vele. Bár már nem használjuk, mert átváltottunk csak megszakításra. Az ingyen van:) És ha lesz baba azt boldogan megtartjuk. Nincs kockázata a dolognak.


Ha nem bízol benne eléggé, akkor használd a kúpot megszakítással együtt. Úgy szerintem biztos hogy nem lenne baj.


27/N

2014. jan. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nálatok nem volt semmi baj :) és köszönöm a tanácsot!
2014. jan. 4. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!