Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sajnos esemény utáni tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnos esemény utáni tablettát kellett bevennem, mert elszakadt az óvszer. Lehet baj?

Figyelt kérdés
A gyógyszert 1-én vettem be és a menszeszem 6-án megjött.18 nappal korábban, mint kellett volna. A gyógyszer tájékoztatóján az áll, hogy a menszesznek rendesen kellene jelentkeznie.
2014. jan. 8. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
ha van menszeszed szerinted terhes lehetsz? biológia órán figyeltél?
2014. jan. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem arra értettem a "bajt", hogy terhes lehetek e...

hanem egészségügyi szempontból.

2014. jan. 8. 08:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meg igen, fordulhat elő, hogy menszesz mellett terhes valaki, barátnőmnek is első 2 hónapban megjött.
2014. jan. 8. 08:20
 4/8 Đitti válasza:

Mivel az eseményutáni tabletta egy hatalmas hormonlöketet ad a női szervezetnek, nem csoda, ha ilyesmi előfordul. 1-2 barátnőm panaszkodott olyanra, hogy meghízott, pattanásos lett a gyógyszertől. Sokáig tart, mire a szervezeted kiheveri a hatását. De különösebb bajt nem okoz.

Ha viszont nagyon aggódsz, akkor mindenképpen kérd ki szakember véleményét.

2014. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el még egyszer a tájékoztatót. Az is szerepel benne, hogy bevétel utáni egy hétben vérzés tapasztalható. Szóval nyugi, teljesen normális, de mindenképpen tesztelj 2 hét 14-15 környékén amikor már elvileg kimutatja a teszt, hogy használt-e a gyógyszer vagy sem.


Kétszer kellett már sajnos bevennem esemény utánit, egyik alkalommal menszesz előtti héten voltam, így mondhatni időben megjött, következő alkalommal pont félidőben voltam, akkor 1 hétig vérezgettem, nem rendes menszesz volt, de pecsételésnél több. Aztán megjött rendesen "időben", de az se teljesen volt olyan, mint szokott, viszont már jobban hasonlított a megszokotthoz.


23 N

2014. jan. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

mindenképp veszek majd tesztet, fő a biztos nyugalom:)

köszönöm szépen a válaszokat, jó olvasni, hogy vannak, akik komolyabban vesznek :)

2014. jan. 8. 09:22
 7/8 anonim ***** válasza:
A hatalmas hormonadag miatt előfordulhat még utána való hónapban is köztes vérzés, de elvileg hosszú távú káros hatása nincs. Ettől pontosabbat nőgyógyász tud mondani.
2014. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért menj majd el az orvosodhoz, hogy megnézze, minden ok-e. Nekem sajnos van egy barátnőm, akinél nem működött az esemény utáni tabletta. Escapelle nevű tablettát írt fel neki az orvos, amit be is vett, majd 2 hétre rá kiderült, hogy nem hatott.
2014. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!