Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek mi a legjobb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a legjobb fogamzásgátlás? Tekintve h a tabletták bajt okozhatnak, az óvszer pedig nem olcsó mulatság ha gyakori a menet.

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 11:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
bunkó vagy kérdező. hasznos tanácsokat adunk te meg ugatsz
2014. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Tablettát tudom ajánlani. Normális nőgyógyászhoz kell elmenni, aki azért vizsgál meg, hogy neked a legmegfelelőbb legyen mindenféle szempontból. És ha normálisan szeded, akkor ez a legbiztonságosabb+ a legkényelmesebb is.
2014. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen,a legtöbben hasznos tanácsokat adnak. De az "ugatás" annak szól aki szerint ha "csóró vagyok orálozzak",KEDVES HOZZÁSZÓLÓ!!
2014. jan. 14. 12:26
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

Tökéletes fogamzásgátló módszer nincs.

Ugyanis a tökéletes módszernek ezeket kellene teljesítenie:

- 100%-os védelem

- 0 mellékhatás, 0 szövődmény

- ingyenes, de minimum barmi olcsó

- egyik fél számára sem kényelmetlen

Értelem szerűen ilyen nincs.


Az meg, hogy kinek mi a legmegfelelőbb, teljesen egyéni.

Nyilván akinek tökéletesen beválik a tabletta, az égvilágon semmi problémája nincs mellette, és a szedés után sincsen gondja, az azt mondja, hogy az a legnagyszerűbb és legtökéletesebb megoldás.


Akinek viszont libidócsökkenést, állandó fertőzéseket, netalántán egy tüdőembóliát okozott a tabletta, az nem fogja azt mondani, hogy mennyire szuper.


A gumival ugyanez.


Én speciel inkább óvszer-párti vagyok. Nekem személy szerint még egyetlen egyszer sem szakadt el (pedig 8 éve használom folyamatosan, lekopogom), teherbe sem estem meglepő módon.

Emellett nekem nem ront az élményen (próbáltam már óvszer nélkül is, egyéb védekezési módszerrel természetesen).

Nincsen mellékhatása. Az viszonyt tény, hogy nem éppen olcsó, de számomra még bőven a megfizethető kategórián belül marad.

2014. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
az orálozás az 100% védettség. akinek nincs pénze nem "jár" neki alnyi jogon a szex
2014. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én a tablettára szavazok. Tíz évig óvszerrel védekeztünk gond nélkül, aztán fél éven belül kétszer szakadt el. Utána már nem tudtam megbízni benne, hiába volt előtte az a tíz év.

Persze a tabletta se százszázalékos, én nagyon parázok a mellékhatásaitól, ezért ha bármi bajom van, megyek laborra. Viszont megvan az az előnye, hogy azóta sokkal változatosabb lett a szexuális életünk, olyasmiket megtehetünk, amire korábban esélyünk se volt. Ez pedig nagy előny :)

2014. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

Pedig kedves kérdező a legbiztonságosabb módszer az aspirin módszer, egy aspirin a térded közé és ne hagyd, hogy kiessen. Egyébként az óvszer nem olcsó és ha beüt a gond ugyanúgy hormonlöket kell, sőt, sokkal durvább, mint a fogamzásgátló tablettánál.


A tabletta viszont nem mindenkinek okoz gondot, sőt akinek gondot okoz azoknak csak kis része tényleg olyan, hogy nem szedhetik valamit,amúgy meg sokaknál az a probléma, hogy nem vizsgáltatják ki magukat, nem járnak rendszeresen kontrollra, ráadásul nem is szedik rendesen vagy éppen ha gond van vele nem váltanak, mert az orvos nem veszi komolyan ő meg nem veszi a bátorságot, hogy akkor másik orvoshoz menjen. Nem akarlak rábeszélni, egyéni döntésed, hogy használsz-e tablettát vagy sem, de statisztikailag az a legbiztonságosabb és sajnos azt kell mondanom, hogy lélektani szempontból is.


6 éve élek szexuális életet, első kapcsolatnál 5 évből 2 óvszer volt, 2 tabletta, maradék semmi vagy ismerkedés. Mostaninál 1 évből fél év óvszer, azóta tabletta. Exnél sose volt gond a gumival, mostani barátomnál a félév alatt 3 hónapon belül kétszer is volt. Eseményutánit kellett beszednem. A második alkalomnál kiborultam és a nőgyógyásznál fel is írattam azon nyomban. Vizsgálat akkor volt, vérvételre következő héten voltam, mire megjött és el kellett kezdenem szedni a tablettát meg is volt minden eredményem, hogy nyugodtan, szabad a pálya. A két tablettás időszak között volt majd 3 év szünet, akkor nem voltam vérvételen, mert minek. Előtte és most is évente megyek. Ráadásul sokkal jobban odafigyelek az étkezésemre (csak semmi plusz koleszterin és társai), mozgásra (nem akarok elhízni), elég folyadékbevitelre (különben fáj a fejem), mert így kilövöm a mellékhatásait és jobban is érzem magam a bőrömben, mert sokkal egészségesebben élek és gyakrabban lát doki, mind a nőgyógyász, mind a háziorvos, a háziorvosnál pedig általános vizsgálat is van ilyenkor. (vérnyomás és társai). Szóval szerintem csak előnyöm van belőle, mert amúgy ilyen gyakran tuti nem látna orvos, max szökőévente ha nem szednék gyógyszert, tehát ha valami lappangó gondom lenne lehet későn derülne ki.


(ismerősnek így csípték el időben a kialakulóban lévő méhnyakrákját, mert tünetmentes volt, gyógyszer nélkül pedig csak fertőzés esetén ment volna nőgyógyászhoz, nem hogy szűrésre...)


És nem utolsó sorban az együttléteink is sokkal élvezetesebbek, mert nem rettegek attól, hogy beüt a gond és esetleg terhes leszek. Nem kell abba hagynunk semmit ha kicsit fárad a párom, mert nem csúszik le semmi vagy nem kell ellenőrizgetni, hogy nem szakadt ki, stb.


23 N

2014. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hasznos:)
2014. jan. 15. 15:54
 19/19 anonim ***** válasza:
Most miért is lettem lepontozva???
2014. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!