Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 20 év körüli csajok, komoly...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 év körüli csajok, komoly kapcsolatban, ti mivel védekeztek? Gyógyszer, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt, egyenlőre "megegyeztünk", hogy óvszerrel védekezünk, mert úgyis csak hétvégén találkozunk, mivel én hétköznap suliba járok messzebbre. Tudom, hogy a gyógyszer kényelmesebb lenne, de én tartok a mellékhatásoktól és nem akarok próbálgatni, hogy ha egyik nem válik be, majd szedek más fajtát. És ha az óvszer kilyukad, azt látjuk, vehetek be esemény utánit..
2014. jan. 28. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Az élet halált okoz!

Aki szexel annak számolnia kell a terhesség lehetőségével is. Ez benne lesz mindig a pakliban.

Én speciel gumival védekezek, mióta nemi életet élek. És bevált. Volt aki nem volt szerencsés.

Ismerek lányt akinek használ a tabi, és több nőt is ismerek akik tabi ellenére anyukák lettek. (sőt azt sokszor észre sem venni, ha terhes vagy, mert a tabi miatt megjön a megvonásos vérzés)


Minden módszernek van előnye és van hátránya. Azt válaszd amit el tudsz fogadni minden előnyével és hátrányával.

2014. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Én 19 éves lány vagyok, egy éve szedek fogamzásgátlót. Nálunk megéri, mert sokat vagyunk együtt, így olcsóbb is, mint az óvszer, és kényelmesebb is ugye. Nekem semmi bajom nincs tőle, annyi mellékhatása lett, hogy a 85C-s melleim már D-sek, aminek én nyilván nem örülök, mert az is elég volt - de másnak meg ez pozitívum ugye.
2014. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

4 évig védekeztem tablettával, bár ne tettem volna :( Teljesen felkavarta a hormonrendszeremet (pedig többfélét próbáltam), vérezgetést, tejcsorgást (!!!) okozott... 2 éve hagytam abba, azóta sem álltak helyre a hormonjaim. Megfogadtuk a párommal, hogy soha többet nem szedek fogamzásgátlót, inkább költünk kicsit többet gumira, ami nem avatkozik bele a szervezetembe!

22/N

2014. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Mi gyógyszerrel, mert az óvszerre allergiás vagyok lángvörös lesz belül a puncim tőle fáj és nagyon kellemetlen. Nem az összes fajtára gondolom, de semmi humorom nincs végigtesztelni őket... így maradt a tabi, azzal nincs probléma.
2014. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Kalmopyrynt szorítok a combjaim közé.
2014. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Óvszerrel, illetve néha lea contraceptivummal (spermiciddel kiegészítve).

Nekem nem szimpatikus a hormonális fogamzásgátlás.

Egyébként 8 éve használok óvszert, de sosem szakadt még ki (lekopogom). Ha normálisan használjátok, azért nem nagy a valószínűsége, hogy baleset történik.

Ha meg mégis, akkor van lehetőség korrigálni esemény utánival.

Persze, sokan mondják, hogy "hormonbomba", meg egészségtelenebb, mint a fogamzásgátló tabi rendszeres szedése, de igazából ha nem hetente szedi az ember, egyáltalán nem károsabb.

Egy nagy adag progeszteron, ami egy ciklusban van hatással az ovulációra, meg esetleg pár hónapig kicsit rendszertelenebbé teszi a ciklust.

Ezzel szemben a rendszeresen szedett fogamzásgátló tabi teljesen kikapcsolja, leállítja több évre a peteérést.

A mellékhatása is jóval több lehet, főleg az ösztrogéntartalma miatt, ami ugye nincs az esemény utániban.

De mondom, ha rendesen használod, jó eséllyel sose lesz szükséged esemény utánira.

2014. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
#6-osnak... Nőgyógyász mondta.. nem én találtam ki. A fogamzásgátló tabletta 97%-os míg az eseményutáni körülbelül 70%-ban küszöböli ki a terhességet.
2017. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!