Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért vannak olyan sokan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak olyan sokan rossz véleménnyel a fogamzásgátló tablettákról?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek,hogy miért tartjátok olyan rossznak ezeket a készítményeket és miért tartjátok jónak!? Valamint az is érdekelne,hogy aki nem fogamzásgátló tablettával védekezik,az mivel védekezik (tudom legtöbben óvszerrel), és mennyire biztos az a védekezési forma amit használtok?
2014. febr. 10. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
jó, mert tele lehet élvezni a csajt. rossz, mert elősegíti a vérrögök képződését és a mellrák kialakulását
2014. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1 éve hogy le állt vele a barátnőm de már azóta se kiván ugy mint mikor nem szedte, el vesztette a nemi vágyát inkább ne próbáltuk volna ki !!!!
2014. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Abbahagyás után 2 évvel is küzdök a nem beállt menstruációval, a zsíros hajjal, a túlzott szőrrel. Előtte sose volt gondom. Pluszban levitte a libidómat a fenébe egy idő után... azért hagytam abba.
2014. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem van tapasztalatom sajnos,korán házasodtam,korán szültem és 23-éves korom óta szedtem a tablettát,-szabadon szeretkezhettünk,nem paráztunk,hogy teherbe esek,nem híztam tőle,szép tiszta volt a bőröm.Tíz év után kezdett el görcsölgetni az alsó lábszáram,majd dagadt is,voltam dokinál,aki féléves tablettaszünetet rendelt el,majd újra szedtem 5-évig és akkor jött a hideg zuhany újra lábdagadás,görcsök,abbahagytam a tablettát de nem lett jobb,elkezdett fájni a hasam,többszöri petefészek gyulladásom lett,kezdődő cisztám,míg végre kiderült,hogy a sok tablettaszedéstől ösztrogén dominenciám lett,hajam hullott marékba,pattanásos lettem,és mindenem fájt.Szigorú diétával,sporttal és természetes progeszteron készítményekkel jöttem rendbe,de nagyon megszenvedtem.Ha még egyszer fiatal lennék,hozzá nem nyúlnék fogamzásgátló tablettához! Amúgy óvszerrel is jól elvagyunk.
2014. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi szervezet nem arra rendezkedett be, hogy sok gyógyszert, kemikáliát fel tudja dolgozni, nem az a feladata. Ideiglenesen elboldogul vele, de hosszú távon nem lehet büntetlenül használni. Minél kevesebb gyógyszer használatra kell törekedni! Csak amikor már a szerezet egyedül kevés valamilyen betegség legyőzéséhez, akkor szabad neki külső készitményekkel rásegiteni. Ez érvényes a vitaminokra is, azt is hagyni kell a természetre. A sok idióta reklámnak pedig nem szabad hinni, csak a pénzről szól.

A legbiztosabb a gumi, nekem még soha az életben el nem szakadt egy sem.

Ha már idősebb a leányzó és nem akar több gyermeket, akkor vannak más megoldások is, pl: spirál.

2014. febr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Stroke, + 50 egyéb esetleges mellékhatás melyet elolvashatsz a betegtájékoztatóról + FELELŐTLEN LESZ AZ EMBER -> sok sok nemi betegség + mensi lehet nem jön meg utána


Pozitívum: laza szex, esetleges szebb bőr.

2014. febr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Az egy nagy baromság ,hogy leviszi a libidót én már kb 2éve szedem a fogamzásgátlót,és úgy kívánom a szexet',mint azelőtt még soha. :-)
2014. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert neked nem vitte le, még másnak leviheti...
2014. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előnyei:

- teljesen kiszámítható lesz a vérzés, tehát akár hónapokra előre is lehet vele tervezni

- ha vki sokat szexel, akkor viszonylag olcsó módszer

- a férfiak ált. jobban preferálják, mint mondjuk az óvszert, és a nők közül is sokan úgy vélik, hogy gumi nélkül sokkal jobb (mondjuk én ezt a véleményt nem osztom....próbáltam már gumival is, anélkül is, de nem igazán éreztem különbséget)

- ált. csökkenti a vérzés mennyiségét (ami mondjuk amellett, hogy "kényelmesebb", bizonyos esetekben -pl. súlyos vérszegénység esetén- hasznos is)

- ált. csökkenti a vérzés alatti görcsöket

- sokaknak tisztábbá teszi az arcbőrét, mérsékli a pattanásokat

- bárhol, bármikor lehet szexelni, nincs olyan, hogy "jaj, nincs nálam gumi".



Hátrányai:

- Orvossal kell felíratni. Ez egyrészt azért kellemetlen, mert ha magándokihoz jár az ember, akkor plusz költség, másrészt ha véletlen elfelejt receptet íratni, akkor nem tudja csak úgy a patikában megvenni. Vagy ha elmegy nyaralni, és elfelejti magával vinni a tabit, nem tud bármelyik sarkon venni.

- Nem szedheti bárki. Sok betegség kizárja a használatát, vagy csak kockázatos mellette a szedése.

- Baromira oda kell figyelni a szedésre, a mellette alkalmazott gyógyszerekre, hányásra/hasmenésre. Pl. ha megnézed, a tabletták olyanok, hogy ha az első héten hagysz ki egy szemet véletlen, és ELŐTTE a szünetben éltél nemi életet kiegészítő védekezés nélkül, teherbe eshetsz. Nyilván nem fogod a szünetben előre tudni, hogy na majd a 3. tabit el fogom felejteni, szóval kicsit gáz...

- Rengeteg mellékhatása lehet. A gyakoribbak (libidócsökkenés, hüvelyszárazság, mellfájdalom, gyakori hüvelyi fertőzések, hangulatingadozás) nem súlyosak, de borzasztó kellemetlenek, akár egy kapcsolatot is tönkretehetnek. És vannak olyan mellékhatások, amik bár ritkák, nagyon súlyosak (tüdőembólia pl., amibe azonnal meg lehet halni).

- Na meg ugye a tabletta úgy működik, hogy leállítja a természetes ciklust, megszünteti a peteérést. Ez azért nem teljesen veszélytelen. A legtöbb nőnek a szedés után pár hónapon belül visszatér az ovulációja és a ciklusa, de sajnos vannak olyanok, akiknek nem. Van, aki akár több hónapig, évig nem menstruál az abbahagyás után, ami azt is jelenti, hogy ovulációja sincs, tehát nem tud teherbe esni. És ugye ez elég kellemetlen, hiszen sokan pont azért hagyják abba, mert babát akarnak. Olyan is van, akinek csak totál rendszertelen lesz utána, vagy orvosnak kell mindenféle gyógyszerrel újraindítania a ciklusát.

Főleg azoknál fordul elő ez elég gyakran, akiknek előtte is gond volt a ciklusával. És ugye a legtöbb doki szerint az ilyen bajra rögtön fogamzásgátlót kell adni...

A ciklusgondok mellett előfordul, hogy vkinek az abbahagyás után kirügyezik a feje, annak ellenére, hogy még tinikorában sem volt pattanásos..


Alapvetően nem tartom az ördög találmányának a tablettákat, hiszen szerintem a megelőzés lényegesen jobb, mint egy abortusz. Ha vkinek kényelmes és megfelel, akkor szedje.

Én speciel inkább nem kockáztatok, mivel tabletta nélkül, mellékhatások és kockázatok nélkül is tudok megfelelően védekezni. Legtöbbször óvszert használok, de van lea contracepítvumom is, amit spermiciddel szoktam kiegészíteni. Emellett hormonális gondjaim is vannak, tehát vszínűleg amúgy sem esnék teherbe. De ha meg mégis teherbe esek, akkor sem akasztom fel magam, mert sok éve vagyok a párommal és tudnánk vállalni egy babát.


Egyébként megjegyzem, hogy nekem 8 év alatt soha nem szakadt ki még az óvszer, tehát eddig tökéletesen működött mindig. Remélem ez így is marad.

2014. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló te hány évig szedted?

Többiek,akik szedtétek,hány évig szedtétek szüneteltetés nélkül?

2014. febr. 11. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!