Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esélye, hogy teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye, hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés
A barátommal, a menstruációm 2. napján szeretkeztem, persze szedtem is a gyógyszer előtte rendszeresen. De! Sajnos rá két napra elfelejtettem bevenni. Azóta eltelt lassan egy hét, és szedem rendszeresen. Aggaszt a kérdés. Nem használtuk kiegészítő védekező módszereket. Mennyi az esélye, hogy menzesz ideje alatt teherbe essek?

2014. febr. 22. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nincs menstruációd tablettaszedés alatt, csak megvonásos vérzésed.


A lényeg, hogy az első héten kihagytál egy szemet. Ilyenkor az azt megelőző héten történt aktusból, illetve a kihagyást követő 1 héten történt aktusból is lehet gyerek.


Százalékos esélyt nem lehet mondani, mivel nem látunk beléd, nem tudjuk, hogy hogyan reagált a szervezeted a kihagyásra, bekövetkezett-e a hormonszintcsökkenés miatt ovuláció.


Két hét múlva tesztelj! Mást nem tehetsz.

2014. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyógyszerem tartalmaz placebo tablettákat a menstruációs napokra. És az orvosom is azt mondta, és utána is olvastam, hogy a gyógyszer véd azokon a napokon is. (Persze aha beszedem)..Bár azt, nem említettem, de ahogy észre vettem a kihagyást, pótoltam, hisz épphogy letelt a 12 óra..Mármint azt írja a tájékoztató, ha észreveszem, hogy kihagytam a tablettát, akkor azt 12 órán belül pótoljam. Mivel én délutén 6-kor szedem be általában a tablettát, és másnap reggel negyed 7-kor vettem észre a kihagyást, gyors bevettem. Ez számít valamit?
2014. febr. 22. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Várj már! A placebót hagytad ki, vagy a rendeset?


A placebó csak azért van, hogy ne felejtsd el bevenni időben a következő levél első tablettáját!

2014. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendeset.

Mivel nekem késve állt be a menstruációm. Ezért amikor a placebo tablettáim közül a 4.-et vagyis az utolsót beszedem, akkor jön még csak meg. A barátommal a rákövetkező napra feküdtem le, tehát akkor amikor az első normál tablettát be szedtem. Ez péntek. Következő vasárnap felejtettem el, és másnap hétfőn korán pótoltam.

2014. febr. 22. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem.

Jó hogy pótoltad, de necces, hogy időben történt-e és elég volt-e ahhoz, hogy ne essen le a hormonszint.

Továbbra is igaz az első kommentem, tesztelj két hét múlva!


(És légyszíves felejtsd el a menstruáció szót! Neked nincs. A tabletta nem állítja be a menstruációt, mivel kikapcsolja a természetes ciklust és helyette művi vérzést hoz létre. Azért vérzel, mert leállsz a hatóanyag-tartalmú tablettákkal a szünet erejéig!)

2014. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm..!
2014. febr. 22. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!