Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szeretnék....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szeretnék. Hogy zajlik ez az egész vizsgálat és mennyibe kerül a magándoki és a tabletta ára milyen összeg körül mozog? 3 honapra elég ugye?

Figyelt kérdés
a barátommal lassan 2 éve leszünk együtt és már idejének látom h fogamzásgátlót szedjek!neki is sokkal jobb ha elmehet bennem nem??
2008. júl. 23. 06:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én magándokimnál ezek a vizsgálatok 6000 Ft-ba kerülnek, de 5000-10000 Ft-ért vizsgálják a betegeket.


A vizsgálat előtt kérdéseket tesz fel neked pl.

- mi a panaszod/mi más egyéb ok miatt mentél hozzá (fogamzásgátló felírásánál tőlem megkérdezte, hogy én eddig mivel védekeztem),

- a menstruációdról (mikor volt utoljára, rendszeres-e),

- rákérdez korábbi betegségekre vonatkozólag is (nőgyógyászati betegség, műtét),

- gyógyszerallergiád van-e


Ezután le kell vetkőznöd alulról, és fel kell feküdnöd a nőgyógyászati vizsgálószékbe. Kívülről megnézi a külső nemi szerved, hogy nincs-e valami rendellenesség vagy más probléma. Ezután hüvelytükör segítségével megvizsgálja a hüvely és méhnyak területét, hogy nincs-e vele valami probléma (pl. váladékozás, gyulladás). Kolposzkóppal (olyan mint egy távcső)nagyított képen is megnézi a méhszájat. Ezután kenetet vesz a rákszűrésre a méhnyak területéről. Ezután két kézzel áttapintja a kismedencei szerveket (méh, petefészek), hogy kiszűrje a kóros elváltozásokat. Majd következik a mellvizsgálat: áttapintja a melleidet, hogy nincs-e csomó vagy egyéb kóros elváltozás.


Ha talál problémát, azt megvitatjátok, ott lekezel vagy felírt valamit. Ha nem talál semmit, akkor ír egy receptet és felvilágosít a gyógyszer használatáról, működéséről és esetleges mellékhatásáról.


A gyógyszerek 5000-6000 Ft-ba kerülnek, és 3 hónap elég, igen. Ha elfogy, akkor visszamész, és felíratsz újra. Az én dokimnál ez időpontkérés nélkül működik és ingyenes. Gondolom, ez másnál is így van.


Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett! :D Remélem, tudtam segíteni. :)

2008. júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen!nagyon aranyos vagy
2008. júl. 24. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!