Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló-tól tényleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló-tól tényleg nem tudok majd később teherbe esni?

Figyelt kérdés

17 L

Óvszert nem szeretnék nem bírom a barátom sem...de félek fogamzásgátlót szedni mert később szeretnénk gyerekeket is.Valami más nincsen?:(


2014. márc. 14. 03:27
 1/8 anonim ***** válasza:
előfordulhat, de nem 100 %. én a fog. gátló abbahagyása után kt héttel már terhes is lettem. most 19 éves a lány. azóta csak megszakításos védekezés van.
2014. márc. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alacsony a kockázata, de igen, van ilyen. Nekem is nagy eséllyel emiatt nem lehet természetes úton gyerekem.
2014. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

17 évesen már így tudod, hogy a jelenlegi pároddal akartok később gyerekeket? Hát ez édes :DD


Egyébként meg ne aggódj, nagyon minimális esélye van ilyesminek.

2014. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

6 havonta orvosi vizsgálat (vérkép) kell!

Ha ezt betartod, akkor nem veszélyes - ha nem tartod be, akkor is inkább a májadat fogja szétszedni.

2014. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"6 havonta orvosi vizsgálat (vérkép) kell!

Ha ezt betartod, akkor nem veszélyes - ha nem tartod be, akkor is inkább a májadat fogja szétszedni."


A dokim lelkiismeretes volt... rendszeresen küldött laborba, volt rákszűrés, rendszeres szemészet.


Mindig minden rendben volt... és semmilyen panaszom nem volt, nem volt libidóvesztés, hüvelygomba, sőt, csak előnyei voltak. Tiszta bőr, vérzéskor nem voltak görcsök...


Aztán gyereket akartunk. Meddő I. kivizsgálás OK, mivel a páromnál találtak problémát, engem nem vizsgáltak tovább.


Páromnál minden kezelés csak rontott a helyzeten, akkor kerültünk oda, hogy lombikprogram. Ott csináltak hormonképet, akkor derült ki, hogy nem elég magas a progeszteronszintem. Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy ha meg is tudnék termékenyülni a férjemtől, az gyógyszertámogatás nélkül nem tudna beágyazódni.


Mivel lánykoromban erős görcsökkel járó menzesz miatt volt hormonvizsgálat, így a doki 99%-ra mondta, hogy a fogamzásgátlótól van, amit szedtem. Ő is azt mondta, olyan kevés az előfordulási esélye, hogy ez a gyógyszernél elhanyagolható kockázat...



Ha azt mondom, 30 ezerből egy nő (a férjem problémájával együtt kb egymillió az egyhez), nem tűnik soknak.


Megnéztem a 2011-es népszámlálási adatokat, valamivel kevesebb, mint 3 millió 15-45 év közötti nő él az országban... tegyük fel, ő a szülőképes korúak... de ebből nyugodtan levehetnénk a 20 alattiakat...


Ha feltételezzük, hogy ezeknek a nőknek a 2/3 szed, vagy szedett fogamzásgátlót (bár szerintem inkább kevesebb az arány), ez akkor is 75 nőt érint az országban. Ami tényleg elenyésző. Csak ez épp nekik nem vigasz.

2014. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen 6 havonta hormonvizsgálat kell. Pont ezt írtam.

Sok orvos szereti ezt elbliccelni, és még több nő.

Nem szabad hagyni!

2014. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, manapság mit néznek, ennek már több, mint 20 éve. Akkoriban csak májfunkciót, meg trombózishajlamot néztek évente.
2014. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne beszéljünk már hülyeségeket!

Tabletta szedése alatt nincsen semmi értelme hormonvizsgálatot végezni! (Legalábbis a nemi hormonok szintjét mérni teljesen értelmetlen, nyilván pl. pajzsmirigyfunkciót lehet mellette nézni).

Ugyanis az égvilágon semmilyen információval nem szolgál. Tabletta szedése alatt a nemi hormontermelés minimum szinten van, mert a tabletta meggátolja. Ezen mégis mit kellene nézni? Azon kívül, hogy baromi sok pénzbe kerül az eü-nek, semmi haszna nincsen.


A rendszeres májfunkció ellenőrzésnek van értelme, de annak meg köze nincs ahhoz, hogy később lehet-e gyereked vagy sem.


A fogamzásgátló tabletta úgy működik, hogy a nő természetes ciklusát leállítja, meggátolja a peteérést. Amikor vki abbahagyja, akkor a szervezetnek újra kell indítani az egész rendszert.

A nők többségénél ez pár hónapon belül sikerül is, újraindul a peteérés és teherbe tud esni az illető.

A nők egy kis részénél viszont (tankönyv szerint 2%), tartósan anovuláció (peteérés-hiány) alakulhat ki a tabletta szedését követően. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy soha nem lehet gyereke, hiszen az orvostudomány már elég fejlett, vannak tüszőérést serkentő gyógyszerek, amik a legtöbb esetben segítenek a problémán, de ha nem, még mindig ott a lombik.

Aztán ezen kívül előfordulhat még, hogy a tabletta mellékhatásaként megemelkedik a prolaktinszint, ami szintén gátolhatja a teherbeesést.


Általában azoknál gyakoribb az, hogy a szedés után gondok jelentkeznek, akiknek már a szedés előtt is volt vmi probléma a ciklusával. Bár van olyan ismerősöm is, akinek semmi gondja nem volt előtte, teljesen rendszeres ciklus volt több éve, aztán a szedés után mégse esett teherbe, és a ciklusa is rendetlenkedett.


Neked kell mérlegelni azt, hogy megéri-e a kockázatot vagy sem. Lehet, hogy neked az égvilágon semmi bajod nem lesz tőle, és a szedés befejezése után azonnal teherbe esel. Nem lehet előre kiszámolni, hogy lesz-e gond vagy sem.

2014. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!