Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Volt hasonló valakinél a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt hasonló valakinél a fogamzásgátlónál?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdtem szedni a tablettát, azóta esténként a gyógyszer bevétele után enyhe hányingerem van, nem tudok enni, illetve minden filmen, egyebeken elérzékenyülök, látszólag ok nélkül kezdek sírni, pl ha egy szomorú kutyát mutatnak a tv-ben. Elég ijesztő... ez normális? Nálatok volt ilyen? Meddig tartott?
2009. dec. 14. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen. Minden gyógyszer marhatja a gyomrod, ha üres gyomorra veszed be, ez okozhat hányingert, rosszullétet. Nem tudom a te esetedben is ez áll-e a dolog hátterében, de ha így van, akkor mostantól egyél mielőtt beveszed.

Továbbá a hányinger lehet sima mellékhatás is, gondolom rajt van a betegtájékoztatón is, lehet nincs összefüggésben azzal amit korábban írtam.

Lehet lelki okai vannak, "túlizgulod", hogy elkezdtél fogamzásgátlót szedni.

2009. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg normális. Ha a tünetek nem enyhülnek néhány hónap múlva, kérj az orvostól valami alacsonyabb hormontartalmút.


De a fogamzásgátló szedése közben a nők általában (az első hónapban) megbolondulnak. (Ezt barátnőm mondta figyelmeztetésképpen. De ő szerencsémre kivétel volt.)

2009. dec. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemrég váltottam új gyógyszerre,belarára,és nekem is hányingerem volt az első hónapban,hiába este vettem be,napközbe is rosszul voltam.De mellékhatásként fenn áll ez is,úgyhogy mindig elfoglaltam magam valamivel és átvészeltem.Az előző gyógyszeremnél meg az első hónapban idegbeteg voltam,mindenen sírtam.Szóval kitartás!
2009. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem elso honapban minden ejjel hanyingerem volt,de masodk honapban mar elmulott. Elso honapban szokja meg a szervezeted a gyogyszert,nekem pl sok mas mellekhatasa is volt ami masodik honapra megszunt.Szal semmi gond,csak sokkal tovabb ne tartson. Az elerzekenyulest nemtudom,valoszinu az is a hormonok miatt van de sztem nincs okod panikra :P
2009. dec. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem néha a het elso napjan,vagyis hetfon szokot hanyingerem lenni...ez tartott vagy 4-5 honapon at. Mostanra mar elmulott.Szerncsere.
2009. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hallottam én is (illetve benne is van a tájékoztatóban) hogy lehet mellékhatása a hányinger, viszont ismeretségi körömben senkinél nem fordult elő, ezért tettem fel a kérdést (szimpla kíváncsiság). Ma már napközben sem tudtam rendesen enni, pár szendvicsen kívül, a főtt kajától, a szagoktól rögtön elkap a hányinger, rosszabb vagyok mint egy terhes nő :) Úgy is fogyni szerettem volna kicsit, hát most nesze :) Azért ha még hetekig nem tudok szinte semmit enni, akkor visszamegyek az orvoshoz. Még egyszer köszönöm a válaszokat! Az ijesztő inkább a hangulatváltozás, érzékenység :)
2009. dec. 15. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!