Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A tablettamentes 7 nap után a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tablettamentes 7 nap után a fogamzásgátló első szemét elfelejtettem bevenni, másnap délután ( több mint 12 óra után) pótoltam, ahogy a papír írta. Viszont. (többi lent! )?

Figyelt kérdés

Viszont a leírás végén az állt, hogy: "Ha a tabletta kihagyása előtti héten szexuális együttlétre került sor, lehet, hogy terhes"

Hogy lehetnék terhes, ha egyszer a szünet alatt is véd a tabletta, továbbá az együttlétet követő napon megjött a menstruációm is?

A tájékoztató saját magát cáfolja ezzel meg,azt írja védve vagyok a 7 nap alatt,aztán meg közli,hogy lehet terhes vagyok?Most akkor melyik?

Köszönöm a (kritikamentes)válaszokat!


2014. márc. 18. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
fejezzétek már be ezt a tablettás fasság kérdéseket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van akinek nem """fasság""". Nagyon is komoly és nem vicc. Ha értelmes válaszod/tapasztalatod nincs,ülj vissza oda ahol helyed van.Mondjuk nyelvtanórára. Köszi
2014. márc. 18. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármikor, ha elfelejtesz egy szemet bevenni, akkor pótvédekezésre van szükség, ergo óvszert használtok.


A tájékoztatót meg azért írják meg így, hogy véletlenül se lehessen perelni őket. Az óvszerre is ráírják,h nem nyújt, semmi sem nyújt 100%os védelmet.

2014. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze az világos,hogy most 7 nap kiegészítő védekezés szükséges. Csak mi a most elfelejtett szemet megelőző héten is együtt voltunk( tehát a szünet alatt),még mielőtt megjött volna. Erre meg azt írja,hogy mivel én tegnap nem vettem be az első szemet, a múlt heti védettségem is mintha porrá foszlott volna,és lehet,hogy terhes vagyok. Elég hihetetlenül hangzik,hogyha egyszer a 7 nap alatt is védve vagyok elvileg. Mindenesetre köszönöm válaszod!
2014. márc. 18. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:

hátnem cáfolja meg magát a tájékoztató, mert hiába vagy védve a szünetben is, de a kihagyott szemmel gyengül a hatás. És ha a közelmúltban elment benned a párod, akkor lehet h maradt életképes sperma. Azt hiszem, ezt olvastam még régebben.

De semmi nem biztos. 1 kihagyott szem nem mindig jelent bajt. Ha úgy érzed, majd tesztelj, vagy menj el dokihoz, az lesz tuti :) remélem segítettem

2014. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi logikai bukfenc nincs, csak te nem érted a tájékoztató szövegét.


Igen, védett vagy a 7 napos tablettamentes szünetben FELTÉVE, hogy időben beveszed a 8. napon a következő levél első tablettáját!


Nálad EZ nem teljesült, EZÉRT nem voltál védett. És vigyázz, most az első héten se vagy az!

2014. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti válasz tűnik a leglogikusabbnak,erről a "bentmaradt" életképes spermáról már hallottam,remélhetőleg nem volt tegnap peteérésem rögtön,mert ugye akkor lenne esély arra hogy megtermékenyüljek. Az utolsó válaszhoz annyit tennék hozzá,hogy a múlt heti szünetes védettségemet nem ez a hét határozza meg,hanem a tablettamentes időszakot megelőző hét/hetek és hogy akkor rendesen szedtem-e, ezért nem is értettem mi köze a múlthéthez ennek a hétnek..de a fentebb említett dologgal már összeállt a kép! :)
2014. márc. 18. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:

"a múlt heti szünetes védettségemet nem ez a hét határozza meg,hanem a tablettamentes időszakot megelőző hét/hetek és hogy akkor rendesen szedtem-e"


TÉVEDSZ!


A te logikád alapján, ha egyszer az életben abbahagynád a tablettát, akkor az utolsó bogyó után még egy hétig védett lennél, holott NEM!


Nem az előző hetek tablettái alapozzák meg a tablettamentes hét alatti védelmet, hanem pont hogy a folytatás.

2014. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!