Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, akik még első baba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, akik még első baba előtt vagytok, mi a véleményetek, tapasztalatotok a fogamzásgátló tabletta szedésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, 3 éves, stabil kapcsolatban, 1 évig szedtem tablettát, semmi gondot nem okozott, de letettem, mert nem tudom, hosszú távon tönkretenné-e a normális működésemet, viszont sokkal nyugodtabb voltam mellette, ami a védekezést illeti. Tehát.. tapasztalatokat szeretnék :) A segítőkész válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2014. ápr. 27. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért olyanok válaszát várod akiknek nincs gyerek, de én 4 évig szedtem és mikor babát akartam egy évvel előtte abbahagytam. Semmi gondot nem okozott.
2014. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia, én már jóval idősebb vagyok, nincs gyerekem, nekem narancsbőrt és visszereket okozott a fogamzásgátló.

3 évig szedtem, fiatalon.

ma már okosabb vagyok, nem avatkozom bele a szervezetem természetes működésébe.

a visszereim szerintem az egészséges életmód és a sport hatására eltűntek, narancsbőr alig maradt.

2014. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én két éve szedek fogamzásgátlót, semmi problémám nincsen tőle. Volt egy néhány hónapos mosolyszünetünk a párommal, aminek a végkimenetele akkor még nagyon bizonytalan volt, de akkor sem hagytam abba a tablettát, mert annak ellenére, hogy megnőtt tőle a mellem (ami számomra hátrány, ugyanis eleve C volt, most meg már majdnem E...), minden más hatása nagyon pozitív volt. Eredetileg 6-8 napig volt meg, a tabletta miatt már csak 3-4, valamint a hasfájás, rosszullét is elmúlt, ami annyira durva volt, hogy havonta egy napot ki kellett hagynom mindig a suliból, ugyanis nem bírtam megmozdulni sem, órákon keresztül.

20L

2014. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xStefix ***** válasza:

Én 2 évig szedtem anno, 18 éves koromtól. Egy epeműtét után szövődményeim lettek magas májfunkciós értékekkel, ami miatt többen is azt javasolták, hogy inkább hagyjam el a tablettát. Megtettem és nagyon örülök is neki így utólag, mert ma már én is azt gondolom, amit te: ha nem muszáj, nem bombázom magam hormonokkal, mert ki tudja, hosszú távon milyen gondot okozhat... azon túl, hogy nekem is megalapozta a visszereimet, ami miatt alig 28 évesen mindkét lábamból kiműtötték a fő gyűjtőereket. :(

Azóta gumi van/volt, illetve a férjemmel főként megszakítás. A gumi kissé macerás, de ez nem nekem a kényelmetlen ugye... de mivel a férjem nem szereti, csak ritkán használjuk. A megszakítást másnak direktben nem ajánlanám, de nálunk tökéletesen működik, mert a férjem megfelelő partner benne. És persze kell hozzá egy jól működő, kiszámítható és ismert ciklus is. A két gyerekünk sem a módszer hibájából lett. :)

2014. ápr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagy köszönet minden válaszért! :)

(Kedves 1-es válaszoló! Azért említettem, hogy baba előtti állapotról szeretnék véleményt, mert akinek már vannak gyermekei, és nem tervez több babát, kevéssé fél pl. a meddőségtől, mint mellékhatástól.)

2014. ápr. 28. 16:04
 6/13 xStefix ***** válasza:

Tudod, Kérdező, én nemcsak a meddőségtől félnék, hanem pl. a különböző rákoktól is... ami független attól, hogy van-e, lesz-e még gyerkőc vagy sem.

Nekem minden közeli női felmenőmet kipakolták valamikor, úgyhogy nálam ez is erősen összefügg azzal, hogy nem szedek feleslegesen olyan szert, aminek mittomén milyen mellékhatásai lehetnek. A tabi is egy gyógyszer, márpedig gyógyszert akkor érdemes (szerintem) szedni, ha nagyon kell; de nem kell, mert van helyette más lehetőség is. Más kérdés, hogy kinek mi és milyen kényelmes vagy épp mennyire megoldható.

2014. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. :/ Hiába, nem könnyű a természet ellen küzdeni :)))
2014. ápr. 29. 11:41
 8/13 xStefix ***** válasza:
Nem küzdeni kell ellene, hanem vele együtt dolgozni. Mondjuk néha nem egyszerű így családtervezni, de szerintem megéri. ;)
2014. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt írtad, egy évig szedtél tablettát. Mikor abbahagytad, akkor nem volt semmi probléma a ciklusoddal? Azóta is rendben van?

Ha igen, akkor azért viszonylag nagy az esélye annak, hogy akkor sem lesz gond, ha újra szeded.

Persze nem 100% ez sem.


De egyébként én is inkább úgy vagyok ezzel, hogy ha meg lehet oldani másképp a védekezést, hormonok nélkül, akkor inkább azt a megoldást választom.

2014. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem tudom, közel 1 hónapja fejeztem be, remélem a legjobbakat :) Talán pont ez okból kezdett a kérdés igencsak érdekelni, hogy folytassam-e vajon.
2014. máj. 1. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!