Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, akik még első baba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, akik még első baba előtt vagytok, mi a véleményetek, tapasztalatotok a fogamzásgátló tabletta szedésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, 3 éves, stabil kapcsolatban, 1 évig szedtem tablettát, semmi gondot nem okozott, de letettem, mert nem tudom, hosszú távon tönkretenné-e a normális működésemet, viszont sokkal nyugodtabb voltam mellette, ami a védekezést illeti. Tehát.. tapasztalatokat szeretnék :) A segítőkész válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2014. ápr. 27. 18:48
1 2
 11/13 xStefix ***** válasza:

Épp tegnap beszélgettünk a játszón a tabiról, és az egyik anyuka, aki most végzi a radiográfusit, azt mondta, hogy folyamatosan max. 3-5 évig szabad szedni, utána mindenképp szünetet kell tartani. Ez orvosi tanács. (Pont a héten volt dolga egy trombózisos nővel, aki 8 évig szedte folyamatosan, és fél nap alatt duplájára dagadt az egyik lába...)

Ez számomra már csak azért is új infó, mert egyébként én is eüs területen mozgok (bár kicsit máshol) és elég sokat foglalkozom hasonló témákkal, de ezt így még sose hallottam senkitől. :( Pedig teljesen egyet tudok vele érteni! Semmilyen gyógyszert nem lehet tartósan nulla következménnyel szedni, főleg nem hormont.


De a legszebb az egészben, hogy amikor én anno befejeztem a tabiszedést, épp epével műtöttek, és a kh-ban az ápolónő adta be nekem az utolsó 4 szemet (3 napig alig voltam magamnál)... Ez még valahol oké, nyilván nem akarták, hogy a műtét mellé megboruljon még a ciklusom is - bár más kérdés, hogy ezzel egyidőben eléggé megnőtt a trombózis-veszély is. Viszont akkor ott (de előtte se) senki nem szólt nekem, hogy ez azért gázos is lehet, vagy hogy már korábban el kellett volna hagynom a gyógyszert. Csak hetekkel később - miután a májam is bekrepált és a magas májfunkciók miatt szóba került, hogy akkor tablettát inkább ne szedjek ezen túl - derült ki, hogy hát már az is necces volt, hogy tabival együtt mentem nagy hasi műtétre.

Szóval én egy életre megtanultam a leckét, számomra túl nagy kockázata van. Épp elég volt, hogy megalapozta a visszereimet, amivel már 28 évesen mindkét lábamat megműtötték.

Persze ez egyéni sztori, de azt hiszem, hogy nem is annyira ritkaság.... :(

2014. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ójaj :( Hány évig szedted folyamatosan?

Köszönöm a részletes választ, és a legjobbakat kívánom!

2014. máj. 2. 17:13
 13/13 xStefix ***** válasza:

Én csak 2 évig, de szerencsém volt a műtéttel, ebből a szempontból is.

Most meg, hogy már anyuka vagyok és (én általában sokáig:) szoptatok, már pláne nem gondolkodom tablettában.

2014. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!