Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Androcurt szedek hormonproblém...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Androcurt szedek hormonproblémára, leállítja a petefészek-működést, így orvos szerint fogamzásgátló mellékhatású. Múlt héten mégis volt egy kis vérzésem. Ne bízzak a fogamzásgátló hatásban, és használjunk inkább óvszert?

Figyelt kérdés
Vagy a vérzés nem jelenti azt, hogy az előtte levő időszakban termékeny lettem volna?
2014. jún. 12. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól még hogy van fog.gátló hatása, valószínűleg a méhnyálahártyának ugyanúgy le kell válnia és ettől van a vérzés.

Én a helyetekben megszakítós módszerre szexelnék.

2014. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem attól vérzel, mert a petesejt kilökődött, kicsit hiányosak az ismereteid, nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ilyen háttérismeretekkel szexuális életet kéne élni, főleg ha gyereket sem akartok még.


14. nap a ciklusodban, kilökődik a petesejt a petéből. Elindul szomorúan a petevezetőbe, várva, hogy találkozzon egy életerős egészséges spermiummal, ami megtermékenyíti. Ha ez nem következik be, elhal és felszívódik. A méh falát idegek és vérerek borítják, minden ciklusban képezve egy hártyát, amibe a zigóta be tud ágyazódni. Ez minden ciklus végén leválik, kivéve, ha megtermékenyített petesejt van beágyazódva (néha még akkor is).

A gyógyszer leállította a petefészked működését, nincs petesejted, ami meg tudna termékenyülni, ugyanazt a hatást fejti ki, mint egy fogamzásgátló.

Fogamzásgátló szedése mellett is van vérzés, csak azt megvonásos vérzésnek nevezik, mert az egy hetes gyógyszerszünetben történik.

2014. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megnéztem a betegtájékoztatót, és ott van egy mondat, miszerint nőknek nem javasolt a szedése, szóval mi van????
2014. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!