Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen pozitív és negatív...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen pozitív és negatív tulajdonságot tudtok felsorolni egy receptre kapható fogamzásgátló tablettáról?

Figyelt kérdés
Mert sok helyen olvastam, hogy például híznak tőle, de azt is, hogy rendbe teszi a menstruációt és a vérzés is kevesebb lesz.

2014. júl. 30. 22:00
 1/8 Dr.Michael Jocks ***** válasza:
0%
Fú hát hízni azt lehet, de jönnek a kilók attól is ha lenyeled a gécit. Szóval a szádat használd inkább ha formában akarsz maradni, de köpd ki!
2014. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 hónapja szedem, most van az első tablettamentes hetem. még nem híztam semmit, mintha a melleim nagyobbak lennének, a menstruációm lényegesen kevesebb. egyetlen negatívum, hogy a suli miatt a nagyszünetre időzítettem, viszont így nyáron nagyon korai az a 11:15 néha xdd

semmilyen negatívummal nem találkoztam eddig. yangee-t szedek. 16/L

2014. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én is a Jangee-t szedem már három hónapja, teljesen jó. Egy dekát nem híztam, a pms napra pontosan kiszámítható, alig van vérzés, és (nem tudom hogy másnál is így van, de nekem ez történt) a bőröd is szebb lesz tőle, eltűnnek a patik. Úgyhogy csak ajánlani tudom!
2014. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én több, mint 7 éve szedem (1x tartottam pár hónapos szünetet). A pattanások elmúltak, kevésbé görcsöl a hasam, kevesebb napig van meg, be tudod úgy állítani, hogy hétvégén ne legyen meg, nekem pl úgy volt, hogy ha csütörtökön vettem be az utolsó szemet, akkor hétfőn jött meg és csütörtökre el is múlt. Ha mondjuk pont a nyaralás alatt lenne meg, akkor eltolhatod úgy, hogy amikor szünetet kellene tartani, akkor elkezded szedni a következő havi adagot. Nem szabad sűrűn csinálni, de évi 1-2 ilyen belefér a nőgyógyász szerint is. Én nem igazán híztam tőle, mondjuk elég vékony voltam, amikor elkezdtem.

Nem kell azért percre pontosan szedni, én mindig az esti fogmosáskor veszem be, ami eléggé változó, hogy mikor van, a munkám olyan, hogy van amikor már 10 órakor aludnom kell mert korán kelek, de pár nap múlva meg lehet hogy éjjel 2-3 körül érek haza.

2014. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Többfélét szedtem, mert a negatív dolgok miatt cserélni kellett.


Pozitív:

- nőtt a mellméretem

- kevesebb pattanás, kevésbé zsíros haj

- tervezhető vérzés jelentkezés (ez nem menstruáció hanem megvonásos vérzés, badarság, hogy rendbe teszi) illetve kevesebb a mennyisége, mint egy rendes menszesznek

- szabadabb szexuális élet


Negatív:

- migrénes fejfájás

- extrém hízás és étvágy (egy kis depresszió és félévig nagyobb kajaadagok +30-40 kg hízás)

- gyakori hüvelyfertőzés

- görcsölés megjelenése (eddig nem volt)

- csökkent vagy megszűnt libidó

- hisztissé válás

- depresszió, letargia

- hüvelyszárazság


Szóval van negatív szépszámmal, de nem egy gyógyszerhez írható fel az összes és lehet másnál egyáltalán nem jelentkezik. Személyfüggő. De én pl egyelőre nem akarok babát és nyugodtabban tudok szerelmeskedni gyógyszer mellett, mint óvszerrel, amivel már fürödtem be. Az eseményutáninak durvább hatása van, mint a fogamzásgátlónak.

2014. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 5. hónapja szedem a velgyn-t, azt mondják ugyan az, mint a jangee, csak más a gyártó, így más a neve. Nekem pozitívumként nőtt a mellem, szebb lett a bőröm, 2nap helyett 5naponta kell hajat mosnom, annyira nem zsírosodik. Fogytam 2 kilót(nem tudom van e köze a tablettának hozzá). Negatívumnak fennállhat hízás, hajhullás, fejfájás, hányinger, hasmenés, mellfeszülés meg még nagyon sok dolog. Nekem néha feszül a mellem, eddig még ennyi negatívumot tapasztaltam. 17/L
2014. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a menstruációm ugyan úgy 4napig tart.
2014. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most írtam le egy másik kérdéshez, bemásolom:


Előnyei:

- Megbízható védekezési forma (nyilván akkor, ha az ember normálisan és felelősségteljesen szedi)

- Ha az ember sokat szexel, akkor viszonylag gazdaságos

- Kiszámíthatóvá teszi a vérzést. A tabletta úgy működik, hogy a saját ciklust kikapcsolja, és helyette rendszeres időközönként megvonásos vérzést okoz a tabletta szüneteltetése (7 napos szünet). Ha az ember pontosan szedi, akkor a vérzése is azonos időben fog jelentkezni, így akár hónapokkal előre is lehet számolni vele. Azért azt megjegyzem, hogy ha valakinek nagyon rendszertelen, annak nem javasolt a tabletta szedése, annak ellenére, hogy sok orvos pont emiatt írja fel. Ha valakinek rendetlenkedik hormonrendszere, és a tabival belenyúl, később általában még nagyobb gondjai lesznek a ciklusával.

- Sok nőnél csökkenti a vérzés mennyiségét, a görcsöket, egyes típusok szebbé tehetik a bőrt.

- Nagyobb szabadságérzet, nincs olyan, hogy épp nincs kéznél óvszer.


Hátrányai:

- Nem mindenki alkalmazhatja. Vannak betegségek, amik mellett tilos (pl. előzetes trombózis, aurával járó migrén stb.), és vannak olyanok, amelyek mellett nem ajánlott a tabletta szedése, mert ronthatja az állapotot, vagy épp nem fejti ki megfelelően a hatását (pl. autoimmun betegségek, Crohn stb.)

- Nagyon oda kell figyelni a szedésére, mert a közhiedelemmel ellentétben, bizony már egy szem kihagyása is terhességhez vezethet. Sőt, a levél első hetében történő kihagyás úgy is vezethet terhességhez, ha az illető a kihagyást megelőző héten szexelt védekezés nélkül! (És ugye az ember nem tudja, hogy "na, két nap múlva el fogom felejteni a tabit").

- Oda kell figyelni azokra a dolgokra is, amik gyengíthetik a hatását: hasmenés, hányás, más gyógyszerek, bizonyos gyógyteák (orbáncfű).

- Csak orvos írhatja fel, ami néha okozhat kellemetlenségeket. Pl. az ember elmegy nyaralni, de elfelejti elvinni a tabit, vagy azt hiszi, hogy van még egy levél, de kiderül az utolsó pillanatban, hogy még sincs...

- A betegségek ellen természetesen nem véd.

- Mellékhatások: Ezeket a betegtájékoztató igen hosszasan sorolja. A leggyakoribbak: hangulatingadozás (akár depresszióig is fokozódhat!), gyakori hüvelyi és húgyúti fertőzések, mellfájdalom, hányinger, fejfájás, hízás stb. Nyilván a gyakoribb mellékhatások nem komolyak, de igen kellemetlenek lehetnek, főleg, ha az ember rá sem jön, hogy a tabletta okozza a panaszait.

- Szövődmények: Ritkák, viszont igen veszélyesek. Okozhat pl. trombózist és embóliát, amibe akár bele is lehet halni. Májkárosodást, májdaganatot stb.

Ide sorolnám azt is, hogy bár a nők többségénél a tabletta hatása visszafordítható, azaz ha abbahagyja a szedést, akkor pár hónapon belül helyreáll a peteérése és a ciklusa. Azonban van egy kisebb, szerencsétlen %, akinél tartósan gátlódik a peteérés, ami akár ahhoz is vezethet, hogy orvosi segítség nélkül nem esik teherbe.


Szerintem mindenki környezetében van olyan ember, aki tablettapárti, mert neki tökéletesen bevált, de olyan is, aki pedig ellenzi, mert megszívta.

Én is ismerek olyat, aki gond nélkül szedi több éve, vagy akár már gyereket is szült a szedés óta, de olyat is, akinek pár év tabiszedés elég komoly gondokat okozott.


Láthatod, hogy (ahogy minden más módszernek is), vannak előnyei és hátrányai egyaránt. Neked és a párodnak kell eldönteni azt, hogy a várható előnyök megérik-e a kockázatot vagy sem.

2014. aug. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!