Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Így kicsi az esély a terhességre?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így kicsi az esély a terhességre?

Figyelt kérdés
4 hónapja szedek fogamzásgátlót. Előtte nem voltunk gumi nélkül együtt a párommal. Legutóbb az új levél kezdésekor a második napon elfelejtettem bevenni az aznapi tablettát, amit később sem pótoltam. Rá három napra együtt voltunk óvszer nélkül, de nem élvezett belém. Ilyenkor van esély a terhességre? Vagy csak akkor lenne, ha előtte is óvszer nélkül lettünk volna együtt?
2015. ápr. 21. 12:50
 1/9 A kérdező kommentje:
A többi tablettát szedtem rendesen. Csak az az egy maradt ki.
2015. ápr. 21. 12:55
 2/9 To7ka ***** válasza:
Nem, terhességre elsősorban akkor lenne esély, ha beléd élvezett volna. Ha kihagyod a tablettákat, használj más fogamzásgátlási módszert (pl hüvelygyűrű). Szóval igen, kicsi az esély. De ha már bogyót szedsz, terhességi tesztet is lehet ám venni ha aggódsz:)
2015. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem élvezett beléd,akkor valószínűtlennek tartom,hogy terhes lehetsz,főleg tabletta mellett..
2015. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, csak amiatt aggódok, hogy az az egy szem kimaradt. De az végül is akkor lenne nagyobb baj, ha előtte is együtt lettünk volna óvszer nélkül. Vagy ezt rosszul gondolom?
2015. ápr. 21. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, rendszeres szedésnél egy nap kihagyásával nem fog a hormonszint úgy visszaállni, hogy egy bajt okozna, de azért legközelebb jobban figyelj.
2015. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nincs esély szerintem
2015. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatót nem kellene elolvasni végre?

Abban benne van, hogy EGYETLEN kihagyott szem is jelenthet terhességet! Mindegy, hogy hány évtizede szeded.

Tudod, az alacsony hormontartalmú tabletták így vannak kicentizve. Szedni kell - MINDEN szemet.

2015. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom hogy számít az az egy is. Csak azt nem tudom pontosan, hogy az az 1 szem a kihagyás előtti óvszer nélküli együttlétek miatt kockázatos (mert ugye egy darabig még él az emberben a sperma), vagy pedig az utánalévő együttléteket is nagyon befolyásolja? De mint mondtam, a kihagyás előtt mi egyszer sem csináltuk még gumi nélkül. A kihagyás után 3 nappal csináltuk úgy elsőnek, de akkor sem élvezett belém.

2015. ápr. 21. 15:13
 9/9 anonim ***** válasza:

"az utánalévő együttléteket is nagyon befolyásolja?"

Pontosan!

Mivel ekkor kezd érni a petesejt... de hogy mikorra érik meg?


"akkor sem élvezett belém"

Ez csak az esélyeket csökkenti, de ettől még lehet gyerek belőle.


Nem kéne mégis elolvasni azt a betegtájékoztatót?

2015. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!