Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonális spirál sem lenne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonális spirál sem lenne jó nekem szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
3 felé fogamzásgátlót szedtem. Volt amelyiktől 2 hetes menzeszem volt, volt hogy erőltetni kellett a kaját magamba, a szexet egyikkel sem kívántam. Egy éven át próbáltam 3 különböző fajtát, nem erőltetném tovább. A sima spirálban nem bízok, gondolkozom a hormonális spirálon, ha más nem marad az óvszer. Tapasztalatok?
2015. jún. 1. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Hüvelygyűrűt sem próbálnád meg? Mióta ezt használom, mindenkinek csak ajánlani tudom. Mert közvetlenül hat és nem terheli meg úgy a szervezeted, tehát nincsenek, vagy csak nagyon minimális mellékhatások vannak (nekem pl pár pattanás). Semmi libidócsökkenés, semmi szárazság, semmi hízás. Én az alapján, amit olvastam róla nem használnám, főleg azért, mert úgy, hogy hormonális, kb ugyanaz, mint egy fogamzásgátló, csak erősítené a vérzést és a fájdalmakat, ami miatt eleve elkedztem használni fogamzásgátlót. Szóval ha neked is fájdalmas a menstruációd, semmiképp nem ajánlanám.
2015. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

miért nem a hüvelygyűrűt próbálod ki?


rengeteg fórumon olvastam, hogy kényelmetlen a spirál,fájdalmat okoz stb..

2015. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam még. Egy próbát megér. :D

1-es, nekem a menzesszel nincs baj, csak az óvszerrel való védekezés nem kellemes. Eleinte azt használtuk de úgy gondoltuk próbálunk mást, férjemre való tekintettel. Csak a mellékhatások miatt a gyógyszer sztornó. Most oké, babát várok, terveztük, de lassan megszületik és nem szeretnénk pár hónap múlva kistesót. :D a spirál jutott csak az eszembe de páran babásodtak mellette, a hormonális meg hát kérdőjeles volt, ezért is kérdeztem.


Köszönöm a válaszokat! :)

2015. jún. 1. 12:12
 4/8 anonim ***** válasza:
A hormonãlis spiráltol nem lesz erősebb a vérzésed, pont ellenkezőleg. Olyan kis mértékben tartalmaz hormont ami csak a méhedre hat, Nekem azért ajánlotta az orvosom mert egy hetes menstruáciom volt. Most rakatom fel a negyediket. Ne itt kérdezgesd hanem a nőgyógyászodtol.
2015. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A spirál elég veszélyes. A kicsi is.

Rákot is okozhat.


Legfeljebb akkor, ha nem akarsz már több gyereket.

2015. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Kérdezd meg az orvosod az lesz a legjobb. Itt olyan válaszokat kapsz az embernek égnek áll a haja. Biztos mindenki elvégezte az orvosit.

2015. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 napos vérzésem van a hüvelygyűrű mellett is. Most akkor ez baj? :D
2015. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es: "Én az alapján, amit olvastam róla nem használnám, főleg azért, mert úgy, hogy hormonális, kb ugyanaz, mint egy fogamzásgátló,"


Ne haragudj, szerinted a hüvelygyűrű mit tartalmaz, ha nem hormont?

ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!