Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » PCOS + túlsúly + fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PCOS + túlsúly + fogamzásgátló. Nem lesz ebből baj?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült, hogy PCO-val küzdök, azaz mindkét petefészkem tele van kis cisztákkal. Ezáltal alig menstruálok, fél évente egyszer, illetve elég nagy túlsúlyom is van, ami nem tudom, hogy emiatt van-e, a biztos, hogy nem zabálok, mozgok is. A dokim fogamzásgátlót írt fel, hogy ezzel meghozzuk mindig a menszit, de annyi rémtörténetet olvasok trombózisról, stroke-ról, hogy félek bevenni. Elég fejfájós is vagyok sajnos. Ti mit gondoltok?
2015. jún. 7. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szabad szedned, akkor nem lesz tőle bajod. Gondolom voltál vérvételen, nem csak úgy random írta fel rá a doki a fogamzásgátlót. A túlsúlyod biztos amiatt van. Nem egy emberről hallottam, aki ezzel küzdött és mindegyik jól el volt hízva. Azt nem tudom, hogy a fogamzásgátlótól helyrejöttek-e. Viszont azt tudnod kell, hogy nem a menzeszedet hozza meg a gyógyszer, csak vérzést vált ki, ami nem menstruáció. És ezt szedned kell, amíg nem akarsz gyereket. Mert általában a fogamzásgátló után csak felerősödnek a problémák, amik miatt elkezdi szedni az ember. (Nekem pl a fájdalmak). Szóval jobbulást neked.
2015. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Vérvételen voltam, de eredményeim nincsenek még, de felírta. Viszont még nem mertem elkezdeni szedni, majd ha megvannak az eredmények és 100%, akkor nekilátok. Nem szeretnék bajt. :)
2015. jún. 7. 20:44
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem is PCOS-em van, több mint öt éve derült ki. Nem tudom, hogy milyen doki írta fel a fogamzásgátlót, de javaslom, hogy inkább keress egy jó endokrinológust. Feltételezem nőgyógyász volt. Az a baj, hogy fogamzásgátlóval csak a tüneteket pórbálja orvosolni, de a probléma gyökere attól még megmarad. Először én is nőgyógyásznál voltam, felírt mindenféle idióta gyógyszert mert igazából nem is tudta mi bajom, vékony voltam, csak annyi hogy nem menstruáltam.

Aztán találtam egy jó endokrinológust és ő a gyökerénél kezdte el kezelni a dolgokat. Ami igazán segít az a diéta, mozgás, D3 vitamin és nekem ez a krém vált be hogy megjöjjön: [link] Kérdezz rá esetleg a dokinál.

2015. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
PCOS-el fog.gátlót nem érdemes szedni,hisz jobban betokosodnak a petesejtek,mivel nem érnek meg a tabi miatt. Aktív kardio, inzulinos diéta,és D vitamin kúra ajánlott.
2015. jún. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a gond, hogy eléggé szőrösödöm is tőle, így azt mondták a fogamzásgátló ebben segít majd. :(
2015. jún. 9. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!