Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra+fogamzásgátló? Ti...

Fogyókúra+fogamzásgátló? Ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy korábban szedtem fog.gátlót (Symicia) kb 1,5 évig, és elég sokat híztam tőle. :( illetve nem csak ettől, helytelenül táplálkoztam, nem mozogtam, de olyan gyorsan híztam, hogy mindenképp a gyógyszer is okozta. Összesen 20 kg jött fel... Aztán abbahagytam a gyógyszert, de ennek már egy éve, a kilók pedig nem mentek le. Az étkezésemre is odafigyelek azóta, és nem eleget de mozgok is (min. heti 1x), mégse fogytam eddig, csak 3-4 kilót. Most szeretnék intenzívebben fogyózni, többet mozogni. Viszont szeretnék ismét gyógyszert szedni. Akadályozhat-e a fogyásban? Hízhatok ismét tőle így? Vagy inkább ne szedjem? Ti mit tennétek?

2014. dec. 3. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem szedném a gyógyszert és elmennék endokrinológushoz.
2014. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ne fogyókúrázz.

[link]

2014. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy nem a híres-neves csodadiétáktól várom a fogyást. Nem eszem kenyeret, rizst, krumplit is ritkán, helyette zöldköret, gyümölcsöt is ritkán, húst, sajtot, halat eszem. Édességnek néha elcsábulok :( de ritkán, és akkor sem eszem sokat.
2014. dec. 3. 19:27
 4/17 anonim ***** válasza:
És tésztát? Gyümölcsből mennyit eszel? És főleg: mennyit mozogsz?
2014. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Túl keveset mozogsz, és az sem mindegy, hogy mit. Az étrendnek kicsit jobban utána olvasnék (ne haragudj, csak nincs itt erőm leírni mindent), mert amit most csinálsz az nem igazán fogyókúra, ez csak amolyan himi-humi dolog, pláne ezzel a heti egyszeri mozgással. Első körben, heti minimum 3-4 kocogsát javasolnék, mellé zumbát ugyanennyiszer, és miután lementek a zsírpárnácskák, elkezdenék valami lazább súlyzós edzést és pilatest, hogy formásodjak. Ételek terén: nincs csábulás, mert ahhoz nem mozogsz egyelőre eleget. Tehát, ha megeszel egy sor csokit kétszer egy héten, akkor már totál feleslegesen mozogtál azon a héten ilyen kevés edzéssel. Tészta, kenyér abszolút nuku, helyettük jöhet a rizs (azzal semmi baj nincsen), gyümölcs, nem rántott húsok (csirke, hal), és emellé napi fél liter zöldtea, meg 2 liter víz. És talán a fogyás is beindul.
2014. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Tésztát heti 1x max. Hagyjam el ezt a mennyiséget is, ugye? Gyümölcsöt heti 2x kb, mondjuk 1 alma, 1 banán, 1 narancs, vagy 2 mandarin, egyszerre ennyit. Ezt is hagyjam? Krumplit lehet? Ha igen, krumpli, rizs mennyit lehet?

Mozgás: heti 1,5 óra karate, illetve néha mellé 1 óra spinning vagy torna (Rubint Réka). Azt tudni kell, hogy régen rengeteget mozogtam, heti 2-3x 1,5-2 óra küzdősport, aztán jött az érettségi meg az egyetem, és azóta nincs időm rá meg a lehetőség is kevesebb.

2014. dec. 3. 20:12
 7/17 anonim ***** válasza:
Tésztát azt felejtsük szépen el egy időre, azt javaslom. Gyümölcsöktől nem tudom, hogy miért félsz ennyire, nagyjából háromszor-négyszer ennyit kellene enned belőlük (én ennyit kb. egy délután alatt elpusztítok, ha olyanom van :DD), krumplit mérsékelve (meg persze nem sültkrumpliról beszél most), rizst nyugodtan, az nem rossz szénhidrát. A mozgás az nagyon kevés, és szerintem te is tudod, hogy lehetne rá többet is szakítani (én is egyetemre járok, mellette dolgozom, mégis megvan a napi másfél óra, meg a reggeli kocogás + hétvége persze pihenőnap). Szóval, én ezen dolgoznék. Csak elkezdeni nehéz. A zumbát én mindenképp javaslom, az naponta csinálva, rendes étkezéssel (nem csalunk, nincs tészta, meg társai, sokat iszunk, sok gyümi/zöldség) leviszi rólad a felesleges kilókat. Utána már lesz értelme csinálni a Rubint Rékát is (mert most nincs még értelme, mert nem fogod látni a zsírtól az eredményt, és csak elveszi a kedvedet), meg a társait.
2014. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oké. Gyümölcsöt azért eszem keveset, mert tele van gyümölcscukorral. Igazából tudom, hogy kocogni kéne, de valamiért sose szerettem ezt a mozgásformát. Csak az úszást utálom még jobban. Meg nyáron voltam párszor futni, de az izmaim hiába bírják, a szívem és a tüdőm sajnos már (és még) nem a régi. Ezért szoktam rékázni, mert legalább tisztább a lelkiismeretem hogy tettem valamit.
2014. dec. 3. 20:28
 9/17 A kérdező kommentje:
Esetleg az eredeti kérdésre is tudsz válaszolni nekem? A fogamzásgátló megzavarhatja ezt a folyamatot?
2014. dec. 3. 20:45
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen. A zsírháztartás és az ösztrogén kölcsönhatásban állnak egymással. Ha az egyikbe művi úton bekavarsz, könnyen mehet a másik rovására.
2014. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!