Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vajon lehetek ennyire balszere...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon lehetek ennyire balszerencsés?

Figyelt kérdés

A ciklusaim 29-34 naposak. Most vagyok a 35. napon és még mindig semmi. Minden alkalommal védekeztünk, plusz a peteéréskor (előtte 5 nappal utána 3) elutaztam így nem is voltunk együtt. Fájdogál a hasam, de a mellem alig érzékeny.

Rettegek tesztet csinálni, úgy érzem képtelen vagyok ránézni az eredményre, plusz most egy munka miatt nem is lenne jó, hogy kiboruljak. A babát sem tudnám vállalni, minden szempontból szörnyű hír lenne.



2015. aug. 8. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
25, de miért számít ez?
2015. aug. 8. 10:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 34 napos ciklusod is szokott lenni, akkor még lehet annyi (ha ma megjön). De lehet, hogy most 35 vagy 36 napos lesz...

A teszteléstől való félelemről: bármi is lenne az eredmény, az már VAN. Nem a teszttől változik, csak tudnád.

De szerintem a leírtak alapján nem vagy terhes, csak picit csúszik...

2015. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az életkornak annyiban van jelentősége, hogy tinikorban még ritkán válik szabályossá, sőt olykor még egy egész ciklus ki is maradhat. 25 éves korra már illik nagyjából stabilizálódnia, de néhány napos csúszás jobbra -balra teljesen normális jelenség. Teljesen szabályos ciklusa rendszerint azoknak a nőknek van, akik fogamzásgátló tablettát szednek, a többiek esetében az ingadozás természetes jelenség.

Ha védekeztetek a közösülések alkalmával (na persze nem a megbízhatatlan módszerekre gondolk) akkor eleve nem lehet gond.


Azt viszont végképp nem értem miért rettegsz a teszttől? Jobb azt tudni ha "baj" van már előre, mert mit csinálsz akkor ha "csak" akkor veszed észre, ha már nem lehet mit tenni, maximum a gyerek nevén gondolkozni!


Ne butáskodj már, a teszt arra is jó, hogy megnyugodhass végre. Az aktus után kb. 3 héttel már jó eséllyel pontos eredmény várható tőle.


A leírtak nem adnak okot arra, hogy aggódj, de ha biztos akarsz lenni akkor marad a teszt, vagy az orvosi vizsgálat!

2015. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt azért nem nevezném akkora balszerencsének. A 29-34 napos ciklus meglehetősen rendszeresnek tekinthető, így már a nők jelentős részénél szerencsésebbnek mondhatod magad.


Viszont tudok neked egy dolgot javasolni az állandó aggodalmaskodás helyett:

Vezess hőgörbét. Abból tökéletesen látod, hogy mikor volt ovulácód, abból pedig ki tudod számolni, hogy mikor kell megjönnie. Ugyanis a női ciklus második fele nagyrészt állandó, ha valakinek eltolódik a ciklusa, akkor az ovuláció előtti időszak nyúlik meg.

A görbéből egyértelműen látható, hogy azért nem jön meg a vérzésed, mert eltolódott az ovud, és szimplán későbbre kell várni, vagy pedig van okod tényleg aggódni a terhesség miatt.

2015. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!