Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tudom hogy ez a kérdés uncsi....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom hogy ez a kérdés uncsi. De hasznos tanácsokat szeretnék. Tegnap a barátommal együtt voltunk és kiszakadt a gumi, de észrevettem még mielőtt baj lehetett volna. Érdemes lenne 72 órásat beszerezni? :/

Figyelt kérdés
Én eléggé körülményes vagyok, állandóan ellenőrzöm, hogy midnen a helyén van-e, úgyhogy egyből észrevettem és nem történt baj mert még az elején voltunk. A menstruációm után vagyok 3 nappal..
2010. márc. 14. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Érdemes.


Hétnapos menszesz esetén már a ciklusod 10. napján vagytok, innen már csak 4 napra van az ovuláció átlagos idópontja, annyit pedig kibírnak benned a hímivarsejtek élve simán. Ha került beléd sperma, akkor érdemes bevenni az esemény utánit.

2010. márc. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Ajánlom én is! Legalább megnyugszol.. És ártani nem árt.

42/F orvos

2010. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes. Épp azért, mert még messzire vagy a peteéréstől és nem is ment el a barátod, sőt, ha jól értem, még a közelében sem járt.

A 3 napos felborítja a hormonháztartásod, összevissza fog megjönni.

Szerintem teljesen felesleges. Peteérésed min. 1 hét múlva lesz. Szabályosak a ciklusaid amúgy?

2010. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell.
2010. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Teljesen szabályos, napra pontos.
2010. márc. 14. 15:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát maximum csak megnyugtatásnak, mert ugye ki tudja, mikor csúszik be egy soron kívüli peteérés, de elég kevés az esélye, hogy teherbe esnél. Ami viszont tény, hogy tényleg nagyon bekavarhat. Én 72 órás miatt kezdtem el rendes fog.gátlót szedni, mert felborította a hormonháztartásom. Mondjuk a pozitívum az, hogy így a legkisebb az esélye, a teherbe esésnek :)
2010. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha elment volna a barátod azt mondanám érdemes.


De így azt mondom, hogy nem érdemes, maximum a saját lelki világod megnyugtatása miatt.

2010. márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) kedden megyek íratni fogamzásgátlót meg beszélek a dokival h kell-e 72 ótás.:)
2010. márc. 14. 20:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz semmi baj, menzesz után voltál + azonnal észrevettétek szinte semmi az esélye. Tudom tudom az előváladéktól is teherbe lehet esni, de ilyen körülmények mellett elég kicsi az esélye. Mindegy, kérdezz meg egy dokit, vagy ha te nyugodtabb leszel úgy, akkor vedd be.

Én is voltam már így, és kikérdeztem doki véleményét , ő azt mondta, hogy nem ajánlja ebben a helyzetben (hiszen rengeteg hormont tartalmaz egy esemény utáni). Hallgattam rá, és nem volt semmi gondom.

De mondom, ahogy te gondolod, ha parázós típus vagy, inkább vegyél be tabit.

2010. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedden már kicsúsztok a 72 órás tabi hatásából. Ez akkor hat, ha minél előbb beveszed. Minél később veszed be, annál kevésbé biztos a hatása.


A fogamzásgátló tabi nagyon jó ötlet, és a mielőbbi nőgyógyász is.

2010. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!