Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17 éves lány vagyok és majd...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves lány vagyok és majd ha szeretnék lefeküdni a barátommal akkor gyógyszert szeretnék iratni. De nem igazán tudom hogy megy ez elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Bemész, mondod h szeretnél íratni. Jobbik esetbe megvizsgál (általában megvizsgálnak), majd leültök, kérdezget pár dolgot (menzid milyen, trombózis volt-e már családodban, stb). Tévhit, hogy elküld vérvételre. Ezekben a mai tabikban kevés hormon van, óriási kárt nem tehet benned.

De ajánlott félévente menni laborba.


15/L

2010. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elmész a nőgyógyászodhoz,és elmondod neki ugyanezt. Jó időben, hogy a gyógyszer hatni is tudjon. (Ne mondd, hogy nincs nőgyógyászod, mert akkor amúgy is ideje szerezni egyet ennyi idősen.)
2010. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászhoz vagy körzetihez kell mennem ? Lehet buta kérdés de még fogamzásgátlás ügyben tapasztalatlan vagyok.
2010. márc. 14. 15:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem volt még 2 válaszoló mikor írtam a kérdésem.
2010. márc. 14. 15:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Van nőgyógyászom emiatt nem kell aggódni.
2010. márc. 14. 15:39
 6/9 A kérdező kommentje:
És mennyi idő után hat a gyógszer ha 2 héttel előtte megyek iratni akkor az úgy jó ?
2010. márc. 14. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
legjobb, ha 1 hónappal előtte elmész. és ha mindig hozzá jársz, tuti meg fog rendesen vizsgálni.
2010. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából AZÉRT, hogy tablettát írjanak fel nemigen fognak megvizsgálni, mert nincs értelme.


Elmész, meg fog kérdezni pár dolgot (volt-e trombózis, hormonzavar, ismert betegség, stb a családban) és felír EGY havi gyógyszert azzal a felkiálltással, hogy szedd be és gyere vissza hozzá. Ha mellékhatások jelentkeznek felír mást, ha nem jelentkeznek felír neked további 3 havi adagot.


Aztán időnként (pl. félévente) visszamész vérvételre, hogy leteszteljenek minden rendben van-e. Az újfajta tablettákba olyan kevés hormon van, hogy igazából kimutatható károsodást még probléma esetén is csak ritkán okoznak rövid idő alatt.

2010. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Számold bele hogy a menstruációd első napján kell elkezdeni szedni és még onnan egy hónap. Szóval ha pont most lett vége, és a napokban íratsz fel az már majdnem 2 hónap.
2010. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!