Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most kezdtem el szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót e hónapban, mikor kell megjönnie?

Figyelt kérdés

1 hónapja szedek fogamzásgátlót, szeptember 5-én jött meg és szeptember 8 -án kezdtem el szedni.


//Sajna volt olyan hogy még az első héten 1 szemet nem szedtem be amikor kellett volna, helyette másnap reggel vettem be. Meg rá való héten is előfordult 1 szer//


E hét hétfőn vettem be az utolsó szemet, és hagytam abba a tabletta szedését, és jövőhét kedden kell szednem megint. De még eddig nem jött meg:(


A mellem megduzadt fáj is. Nem tudom hogy nem-e a hormon háztartásom változásának mellékhatása. Remélem nem vagyok terhes:( Ma csináltam egy tesztet az negativ lett.


2015. okt. 3. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A mell feszülése lehet a menstruáció előjele is. Az mindenkinél változó h mikor jön meg a gyógyszer mellett. Én pl kedden veszem be az utolsót és szombaton jön meg. Jobban oda kéne figyelned a tabletta beszedésére. Ha 12 óránál később veszed be mint kéne akkor máris nem biztos h normálisan hat. Ilyenkor hét napig egyéb védekezést is javasolni szoktak. Ha másképp nem tudsz odafigyelni akkor állíts a telefonon figyelmeztetést. Ezzel nem jó játszani.
2015. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasd már el azt a betegtájékoztatót, amiben minden le van írva és ne csináld magadnak teljesen feleslegesen a stresszt!!


És nem mellékesen, jó lenne, ha nem hagynád ki a tablettákat, mert úgy nem leszel védett kislány!!!

2015. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha élsz is nemi életet és nem használtatok mellé óvszert, akkor nem árt, ha csinálsz egy tesztet, ugyanis elárulok egy titkot, mivel kihagytál szemet, későn pótoltad és nem is egyszer fordult elő, akkora esélyt adtál a terhességnek, mint a huzat!

Amúgy a gyógyszerszünet egyik napján kell megjönnie. Nincs előírva, hogy másnap, harmadnap, vagy 4-5. nap kell jelentkeznie a megvonásos vérzésnek. Viszont mivel te nem szedted rendesen, így 1. fennáll a terhesség esélye, ha plusz védekezés nélkül éltél nemi életet, illetve 2. nem fog időben megjönni.

Ez nem cukorka, amit akkor veszel be, amikor akarsz! Ezt pontosan szedni kell! Vagy akkor nem kell szedni, hanem lehet óvszert is használni a szexhez és azt nem lehet elfelejteni nem felhúzni!

2015. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most néztem, hogy csináltál tesztet, viszont kora terhességnél nem mindig mutatja ki egyből és az sem mindegy, hogy milyen vizeletből készül a teszt.

Ha továbbra se jön meg, akkor 3-4 nap múlva reggeli vizeletből mindenképpen csinálj még egy tesztet!

2015. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen fajtát szedsz.


21 szemest,vagy 28 szemest,vagy minipillt.

2015. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!