Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló téma, lehetek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló téma, lehetek terhes? Rettegek

Figyelt kérdés
A menstruációm 5. napján kezdtem el szedni, azonban a második egyből kimaradt, 12 órán túl pótoltam. A párommal a 11. bogyi után voltunk együtt megszakítással. Szerintetek mennyi az esély? Term. tesztelek amint tudok, csak addig is kíváncsi vagyok a véleményekre.

2015. dec. 5. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Negatív.
2015. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a tabi tájékoztatója azt írja hogy ha a 2-5 napon kezdik el szedni, 7 nap után véd, valamint ha az első héten kimarad egy akkor szintén 7 napig kell kiegészítő védekezés.
2015. dec. 5. 17:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Tán nem Symiciát szedsz?

Na úgy látom, van egy kis fogalomzavar!

A menstruációd 5. napja nem azonos a mentstruációs ciklus 5. napjával!

A mentstruációs ciklus első napja a vérzés, azaz a menzesz elmúlásával kezdődik és a következő menzesz utolsó napjával zárul.

Tehát Te nem a menstruációs ciklusod 5. napján vetted be az első szemet, hanem az utolsó napján, ha a menzeszed 5 napig tartott.

A gyógyszer akkor nyújt azonnal védettséget, ha az első bevétel időpontja a ciklus első napjára esik. Minden más esetben, vagy ha kimard egy szem, más védekezést kell alkalmazni legalább egy hétig.

Tiszta?

2015. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva a sort, mert a kérdésedre nem is válaszoltam. Ha minden a leírásod szerint történt akkor a terhességre szinte semmi esélyed sincs, mert egyrészt a megszakításos közösülés már önmagában is jelentősen csökkenti a teherbeesés kockázatát (persze ez nem egyelő a nullával), másrészt 11. bogyi beszedése után, már kialakult a védettség.

Gondolom a megszakításos módszert csak jelen esetben "biztos ami biztos" alapon kiegészítő védekezés gyanánt alkalmaztátok és nem így tervezitek folyamatosan a szexuális aktust lefolytatni, mert ez esetben a tabletta szedésének nem sok értelme lenne!

2015. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De, a kettő azonos, utolsó.
2015. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal hogy nem a ciklusom első napján, hanem az ötödiken vettem be, ez mind a nőgyógyászom mind a tájékoztató szerint is rendben van.. Ez a vérzésem és a ciklusom ötödik napja is volt egyben.
2015. dec. 5. 17:50
 7/13 A kérdező kommentje:
igen 5. válaszoló!
2015. dec. 5. 17:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja,a ciklus első napja a menstruáció első napja is.
2015. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nem jól tudod, mert a vérzés (azaz a menstruáció, vagy a menzesz) ötödik napja nem azonos a menstruációs ciklusod ötödik napjával!

Maga a ciklus (ami általában 28 nap) a vérzés elmúlását követő nappal kezdődik és a következő vérzés utolsó napjáig tart.

Tehát a menstruáció 5. napja azaz a vérzés 5. napja általában egyenlő az egész menstruációs ciklus utolsó napjával, amennyiben maga a vérzés 5 napig tart.

Így mér értető?

2015. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek tévedtem! Utánanéztem és tényleg úgy van, hogy a ciklus első napja, egyben a vérzés első napja! Bocsánat még egyszer!

Nekem nem tűnt ebben a formában logikusnak, mert úgy gondoltam a ciklus - amennyiben nem termékenyül meg a petesejt - a vérzéssel zárul le és nem azzal kezdődik.


Sajnálom, hogy előbb írtam, de tényleg biztos voltam benne! :) Tévedtem... :/

2015. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!