Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szüzesség elvesztése fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüzesség elvesztése fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok én nem arra vagyok kíváncsi amit már számos ember feltett ide hanem hogy:

-Nekem nincs barátom

-elég fiatal vagyok

-még nincs nőgyógyászom

TEHÁT

1. kérdés:Szeretnék felkészülni és nem fejest ugorva úgyse leszek terhes alapon mert tudom NEM ÍGY MŰKÖDIK. De szeretnék spontán lenni (bár nem igazán van tapasztalatom a fiukkal) és nem szeretnék a gumi felhúzásával sem pepecselni és fontos lenne nekem hogy teljes egészében élvezzem leendő párom közelségét mert már belegondoltam hogy megy ez és ha én úgy gondolom majd ,hogy készen állok akkor nem akarom hogy azon járjon a fejem az aktus végén hogy : jaj de jó volt ,de majd később gumi nélkül mennyivel jobb lesz és hallottam ,hogy a férfiakat még ha egy kicsit is de zavarja mert úgy nem az igazi érzelem teljes az együttlét ,de ellenvélemények után is néztem mégpedig ott az állt hogy sok férfi koton nélkül sokkal előbb elélvez ez lehet számukra pozitívum és negatívum is de ez engem nem hiszem hogy zavarna még ha az én úgymond beteljesülésem előtt is történne tehát hajlok efelé

2.kérdés:

ha a tabletta vagy más (nem óvszer) alternatívát választok mennyire rizikósak a mellékhatások és ugyebár ez nem úgy működik hogy fél évig szedem aztán meg nem az újra megint. Tehát arra lennék kíváncsi hogy tablettát szedni csak nőgyógyász közreműködésével lehet és vagy célszerű szedni

3.kérdés nem is annyira kérdés

Mondom elég tapasztalatlan vagyok minden irányból tehát történeteket is szívesen várok jó tanácsokat akár első alkalom előttit, utánit vagy közbenit (hogy hogyan csináljuk) bámríen válasz elfogadok és köszönök még ha nem is pont a kérdéseimre válaszol de a témával kapcsolatos.



2016. febr. 4. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem mindenképpen kell nőgyógyász, nekem ez az 5.dik és ő az akit tudja mit kell és milyen vagyok stb... tényleg olyan gyógyszert írt fel aminek semilyen mellékhatása nincsen... jól be is állította a havimat és a hormonokat is helyre hozta. mondjuk ú elötte adott egy vitamint amit szednem kellett 1 hónapig, ez jót tett a méhemnek meg a hormonoknak és utána adot gyógyszert.

van aki gyógyszer ellenes, azt is meglehet érteni persze, nekem is a második orvosom olyan gyógyszert írt fel amit már betíltottak...

2016. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

csináljátok 2-3 nappal a következő menstruáció esedékessége előtt.


akkor nem kell se gumi, se fogamzásgátló és különbenis, úgy az igazi elveszíteni, hogy nincs köztetek egy fólia.


Csókhoz miért nem kell (betegségek terjedése megelőzése érdekéből) egy fóliadarab a két száj közé? :)

2016. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Bár a mostani fogamzásgátlók nagyon korlátozott hormontartalmúak, sztem fölösleges üresben szedned úgymond.

Igen első körben csak nőgyógyász írhatja fel, ki kell választani a neked megfelelőt, amire ő a szakember. Miután elkezded szedni, papíron 2 hétde egy hónap után már biztosan hat így nem kell sokáig várnod. A gumi felhúzása pedig kb 30 másodpercet vesz igénybe kibontással együtt, szal nem ront sokat a spontanitáson. Am megkérdezhetem h hány éves vagy?

2016. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki igazán spontán akar lenni, az gumit hord magával. Legalábbis vadidegenekkel nem érdemes anélküli lefeküdni. Emellett anyagilag és egészségügyileg is jobb a gumi, ha egyszer nem élsz nemi életet, de még akkor is, ha csak nem rendeszeresen.
2016. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es. A legtöbb tinikorú lánynál még koránt sem állt be rendesen a ciklus, következésképp lehet, hogy 6 hónapig pontosan 28 bapos lesz a ciklusa, aztán valami történik, vitaminhiány, idegesség, megfázás, stressz és megjön neki 2 héttel az előző után, vagy 2-3 hónapig nem.

A peteérést hormonok szabályozzák a nőknél, nem egy atomóra ami be van állítva mikor megszülettél és jár milliszekundum pontosan amíg meg nem halsz. A szervezet állapota hatással van a hormonháztartásra, és ezzel megzavarhatja, siettetheti vagy épp leállíthatja a ciklust még az egészséges felnőtt nőknél is.

Következésképp a naptár módszer azért nem működik, mert rendszeres hormonszint ellenőrzés nélkül ugyan sejti a nő, hogy mikor van peteérése, de ezt nem tudja napra pontosan kiszámolni. Még az orvos is csak 4-5 napos periódust fog megadni, ha valaki azért megy el hozzá, hogy megtudja, mikor érdemes próbálkozniuk, hogy nagyobb legyen a teherbeesés esélye. Márpedig ha egy nő nem tudja pontosan mikor van peteérése, akkor nem is tudja pontosan, hogy mikor nem eshet teherbe és mikor igen.


Kedves Kérdező!

Tablettát csak az orvos írhat fel. Többnyire , mivel a legtöbb tabletta hormonkészítményt ezt megelőzően tisztában kell lennie azzal, hogy milyen állapotban van a szervezet hormonháztartása, hogy a megfelelő gyógyszert írhassa fel. Úgy tudom vény nélkül nem is lehet fogamzásgátló tablettát kapni, és az se véletlen, hogy a legtöbb féléből egyszerre maximum 3 hónapi adagot írnak fel, vagy ha többet is akkor is csak 3 havit lehet kiváltani. A mellékhatásai is egyéntől, illetve a szervezet állapotától függhetnek. lehet felírnak egyfélét most, semmi gondod nem lesz vele, aztán egy félév múlva másikat kell majd kapj, mert valamiért elkezd olyan mellékhatásokat produkálni, ami addig nem volt. Ezért kell a tablettához folyamatos orvosi ellenőrzés.

Egyébként a nőgyászok szívesen adnak védekezési javaslatokat, nem kell szégyellni tőlük megkérdezni, hiszen ez a dolguk. Csak akkor nem írnak fel tablettát,, ha annak szedése biztosan káros következménnyel járhat, akkor viszont másik doki se valószínű hogy ír fel, hacsak nem ismer egy másik készítményt amit viszont nem ismert az előző orvos, így fel sem írhatta.

2016. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!