Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a menzeszem miatt írták...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a menzeszem miatt írták fel a fogamzásgátlót, de élek szexuális életet, akkor a menzeszem első napján vegyem be az első tablettát?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Ha attól függetlenül veszed be, akkor még jobban összezavarhatja az amúgy is káoszos ciklusodat, és fogalmad se lesz róla, hogy miért vérzel össze-vissza hónapokig, például.

(És ezzel szinte szó szerint idéztem a nődokimat. :D Nekem is ugyanígy volt, hónapokig kellett várnom, de sajnos ez van.)

A lényeg az, hogyha nem pontos a ciklusod, akkor nem tudod, hogy tartasz benne. Lehet, hogy simán elkezdhetnéd szedni, mert amúgy sem tartasz a ciklus felénél a csúszkálások miatt, de ezt semmilyen műszer nem fogja megmutatni, és ha random szedni kezded, akkor könnyen lehet a vége még nagyobb összekavarodás.

2016. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Bár én 3.napon kezdtem, azt tanácsolta a doki, hogy kivérezzek kicsit, ennek hála nem volt pecsétlés, vérezgetés. Így az első levél és első megvonásos vérzés alatt kellett kiegészítő védekezés. Első napon kezdés esetében is érdemes megvárni az első vérzést majd.

De a lényeg, hogy vérzés legyen, tehát a ciklustól függetlenül nem lehet elkezdeni, mert még nagyobb gondot okoz valamint nem véd az tuti!

2016. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az orvosod hogy mondta?
2016. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!