Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megéri Rigevidon fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri Rigevidon fogamzásgátlót szedni manapság?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, kb 45 kg.

2016. júl. 25. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

1 fázisú, tök sok benne az anyag.. én tuti nem szedném be, valami nqgyon régi fajta lehet! Ha hízni akarsz, ne ilyennel!

Nekem Altforalle van, pedig én is sovány vagyok. A fogamzásgátló nem hízlalásra van, a magas hatóanyag viszont tönkretesz egy ilyen törékenyebb testet!

Nekem minden hétre más az adag benne, semmi mellékhatás.. jobban bízom ebben az újban!

2016. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A mellékhatások miatt kérdezem.

A dokim ditinellt írt fel, ami alacsony hormontartalmú, de így is kijött olyan hangulatingadozás rajtam, hogy magamra se ismerek.


Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy egy magasabb hormontartalmútól csak rosszabb lenne?

2016. júl. 25. 10:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon régi darab, kevés ember szedi már, de nem jelenti hogy nem jó feltétlen valakinek. A súly nem mindig mérvadó, az immunrendszer is számít és a hormonrendszer, van akinek igényli a szervezete a magasabbat. Én 55kg-osan kezdtem Diane35-t majd 4évig szedtem, gond nélkül. A végére mellfájdalmat okozott, azért váltotta le a doki. Konkrétan fogytam tőle egy 10est 4hónap alatt! Tehát a mellékhatás egyénfüggő. És 45kg-osan élek azóta is pedig már nem szedem jó ideje. Viszont a hangulatingás az első 3 hónapban rendben van, sajnos előjönnek ezek. Nekem is volt a hüvelygyűrű mellett, 4.gyűrűnél múlt el. Az összetételek között is van azért különbség, tehát azt is érdemes nézni a többinél.

Egy baj van velük: sokkal rosszabb abbahagyni a magasat, lassan kell leépíteni, hosszabb a megszokása a többinek ezek után... Felfelé könnyebb haladni, de nem érdemes rögtön a legerősebbekre váltani, tehát pl érdemes egy antiandrogénre váltani, utána Belara (Diane után első lépcsőfokként ezt kaptam hogy ne legyen nagy a különbség annyira) és utána Rigevidon mentsvárnak. De az is lehet hogy ennél is kevesebb hormonra van szükséged, tehát pl Nuvaring. Előbb érdemes az alacsonyakat megnézni.

2016. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2 hónapja szedem a gyógyszert, és már az első hónapban, illetve most is volt hangulatingadozásom, depressziós érzésem. Az érdekelne leginkább, hogy ez lehetséges, hogy elmúlik a 3. hónapra vagy nem?

Mert azon gondolkozom, hogy lehet áttérek inkább Nuvaringre.

2016. júl. 25. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Elmúlhat, de ha a 3.levél félig nem történik változás akkor másik kell!
2016. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nagy köztük a különbség, mert a piacon kapható legalacsonyabb a gyűrű és a Rigevidon meg egy kifejezetten magas, szóval lehet vérezgetés a váltáskor (védelem az első 2hétben nem 100% így), nekem is azért volt mert a Belara egy viszonylag magasabb és 4 hónap volt a megszokás addig meg vegyesen sok minden előjött, de a doki is mondta hogy hosszabb lehet így a megszokása.
2016. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!