Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tabi szedéséne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tabi szedésének első hónapjában szedett antibiotikum milyen hatással van a védettség kialakulására?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő lenne a problémám: Most kezdtem el szedni 2 hete először a Meliane fogamzásgátló tabit, szóval most kezdeném az utolsó hetet, viszont most a héten elkellett kezdenem szedni antibiotikumot is. Ugyebár a Meliane 1 hónap után adna védettséget (nem a mensim első napjától kezdtem el szedni), de ilyen esetben ez most változik? Mennyire lehet hatással az antibiotikum a fogamzásgátló tabira? A következő adag szedésének első napján már védett leszek?
2008. szept. 30. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Miert nem nyitod ki a tájékoztatót és akkor látnád, legjobban az van hangsúlyozva, hogy az antibiotikum bizony csökkenti a hatását, tehát kieg. védekezés kell ilyenkor. Most tehát ameddig szeded az antibiotikumot, addig máshogy is kell védekezned, igy olyan mintha nem szednéd a tabit. Szerintem miután abbahagyod az antib., azután szedj be egy levél foggátlót és akkor leszel védett.
2008. szept. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok az rendben is van, hogy csökkenti. De most valójban tök feleslegesen kezdtem el szedni, mert semmi hatása sincs az antibiotikum miatt? És még egy hónapig szedjek és csak utána leszek védett?
2008. szept. 30. 10:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából mivel csak most kezdene kialakulni a védettség, szerintem lassítja ezt a folyamatot az antibiotikum, igaz kevéssel! De azért védekezzetek máshogy is! De amúgy meg nem feleslegesen kezdted el, ha már az egy hónapot meg tudtátok várni, ez a kis idő nem oszt vagy szoroz! Én is szedtem antibiotikumot már fogi mellett, igaz akkor már bőven 3/4 éve szedtem fogit, nekem a doki azt mondta, hogy ez a pár nap antibiotikum nem befolyásolja a védettséget,de ha mondjuk huzamosabb ideig kellene szednem, az már kikezdené! Szóval Neked még ajánlani tudom a kiegészítő védettséget, ezen már nem múlik szerintem!
2008. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak egy hétig kell szedned antibiotikumot, attól még nem lesz bajod! Ha a Meliane úgyis csak 1 levél beszedése után védene, akkor tök mindegy! Antibiotikumok csak akkor befolyásolják, ha huzamosabb ideig kellene szedned pl. hónapok. Én is szedtem már egyszerre a kettőt, amikor influenzás voltam és nem lett bajom!
2008. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Közben dokimmal is beszéltem,és ő is ezt mondta h nem befolyásolja és h a jövő hónaptól már védettséget nyújt. Ha meg a gyulladás miatt nem tud felszívodni, akkor azt pecsételő vérzés jelzi, de az én esetemben ilyen nem volt.
2008. szept. 30. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!