Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, milyen fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, milyen fogamzásgátlót használtok?

Figyelt kérdés

Valaki lett terhes rendes tabletta szedés alatt?

Melyiket a legcélszerűbb használni?

Nektek mi vált be, illetve mi nem?

Tapasztaltatok bármiféle mellékhatást?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 19. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hüvelygyűrű teljesen megvagyok vele elégedve, nincs nekem negatív mellékhatása

20/L

2016. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Missee-t szedek egy hónapja.

Aki tabletta mellett lesz terhes, az valamit elrontott; teszem azt hányt, hasmenése volt, nem szokott le a dohányzásról, kihagyott egy szemet, olyan gyógyszert szedett, ami kiütötte a gyógyszert, stb. A baj megtörténte után nyilván senki sem vallja be, hogy ostoba volt, így ha Te tényleg mindenre odafigyelsz, nem leszel terhes. Ettől ne félj.

A Missee bevált, néha ugyan van pici hányingerem és mellfeszülésem, de semmi komoly. De mindenki szervezete másképp reagál rá.

18/L

2016. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tabletta szedés mellett nem szabad dohányozni?

2016. szept. 19. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem javasolt. Egyrészt a trombózisveszély miatt, másrészt (bár ebben nem értenek egyet az orvosok) egyesek szerint gyengíti a fogamzásgátló hatást.

Én mióta szedem nem gyújtottam rá. Biztos, ami biztos.

2016. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hüvelygyűrű van nekem is lassan 1 éve. Annyi hogy picit gyorsabban zsírosodik a hajam. Első 3hónapban volt hányinger és hangulatingadozás.

Előtte tablettáztam, de attól kegyetlen aknés lettem (Diane és utána Belara de nem változott) és ki is száradtam mindenhol (haj, bőr, hüvely)...

2016. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Milyen az a hüvelygyűrű, hogy működik? Csak az aktus alatt van fent, igaz?
2016. szept. 19. 16:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez 21napig van fent, ugyanaz mint a tabletta csak máshol szívódik fel, hő hatására hormont bocsát ki és az a hüvely nyálkahártyáján keresztül szívódik fel. Hajlékony műanyag 5centi átmérőjű gyűrű, mint egy tampont fel kell tenni a vérzés első napján és 21napig marad fent, 21nap után el kell távolítani (4hetet lehet max fent, lehet tolni végülis így a dolgot). 1 hét szünet van, ekkor megjön a vérzés és az 1hét letelte után órára pontosan kell visszamenni a gyűrűt (tehát ha pl szerdán reggel 8kor vetted le akkor pontosan egy hét múlva szerda reggel 8kor kell feltenni az újat, 3órát lehet késni max).

Aktus előtt ki lehet venni, de 24órán belül 3órát lehet csak kint különben csökken a védettség. A szünetben is véd.

Drágább mint a tabletta (10-12ezer a 3havi adag) de cserébe nem hat rá 2fajta antibiotikum,hányás és hasmenés sem és fele annyi hormon van benne mint a tablettákban.

2016. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, rendben, köszönöm szépen! :)
2016. szept. 19. 19:49
 9/10 anonim válasza:
Én régebben szedtem fogamzásgátlót, Lyndinette és később Yasminelle nevűeket. Mindkettő elsöpörte a libidómat és dühkitöréseim lettek tőlük, ezért jelenleg óvszert használunk.
2016. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16 éves koromtól szedtem fogamzásgátlót hosszabb-rövidebb kihagyásokkal, eleinte még nem ezeket a sokadik generációs, alacsony hormontartalmúakat, dohányoztam is mellette. Nekem soha nem bajom nem volt vele...

Az utóbbi években hüvelygyűrűre váltottam (a legtutibb!), de mivel már elmúltam 40, és a cigit sem tudtam véglet letenni, így már nem merek hormonálisan védekezni, maradt a szuperjó kis pesszárium.


Ha a lányomnak kellene most választani, én a hüvelygyűrűt ajánlanám neki (megfelelő kivizsgálás után).

2016. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!