Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Művi meddővé tétel 18 évesen?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Művi meddővé tétel 18 évesen?

Figyelt kérdés

Milyen feltételekhez van kötve ez az eljárás?

Ha megszeretném csináltatni és nincs orvosi indokom, akkor is elvégzik?

Kb. mennyibe kerül?

Köszönöm..:)

18/L



2016. okt. 17. 22:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Megkérdezhetem, hogy miért döntöttél így? Lehet, hogy később emiatt nem lesz pasid/férjed és családod, boldog életed és megfogod bánni
2016. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mért szeretnél ilyet?
2016. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Eütv 187. § (1) A nemző-, illetőleg fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tétel egészségügyi indokból az érintett személy írásbeli kérelme alapján

a) tizennyolcadik életévét betöltött cselekvőképes és

b) tizennyolcadik életévét betöltött, cselekvőképességében bármely ügycsoportban részlegesen korlátozott,

c) tizennyolcadik életévét be nem töltött korlátozottan cselekvőképes kiskorú, valamint

d) a 187/B. § szerinti esetben a cselekvőképtelen - ide nem értve a cselekvőképtelen állapotban lévő személyt -

személynél végezhető el.

(1a) A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el.

(2) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató kijelölt orvosa a kérelmezőt szóban és írásban tájékoztatja a fogamzásgátlás - általa, illetve partnere által alkalmazható - egyéb lehetőségeiről, a beavatkozás jellegéről, lehetséges kockázatairól és következményeiről, a fogamzó-, illetve nemzőképesség helyreállításának esélyéről.

(3) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató tájékoztatja továbbá a kérelmezőt arról, hogy amennyiben a kérelmező a művi meddővé tételre irányuló beavatkozás igénybevételére vonatkozó szándékát fenntartja, a tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál történő ismételt megjelenése szükséges. Ha a kérelmező e tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál megjelenik és nyilatkozik arról, hogy a művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelmét fenntartja, a beavatkozás elvégzésére az ettől az időponttól számított hat hónap elteltével kerülhet sor, kivéve, ha a kérelem fenntartásáról szóló nyilatkozat megtételét követően a beavatkozás soron kívüli elvégzését szülészeti vagy más műtéti esemény lehetővé teszi.

(4)

(5) Amennyiben a beavatkozás az (1) bekezdés b)-d) pontjában megjelölt személy művi meddővé tételére irányul, a (2) és (3) bekezdés szerinti tájékoztatás az érintett számára a cselekvőképességet részlegesen vagy teljesen korlátozó ok jellegének figyelembevételével, az érintett személy által értelmezhető módon történik.

(6) A művi meddővé tétel iránti kérelmet közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban kell előterjeszteni.

(7) Egészségügyi indokból kerül sor a beavatkozás elvégzésére akkor, ha szakorvos véleménye alapján

a) a terhesség a nő életét, testi épségét, egészségét közvetlenül veszélyeztetné, vagy a terhességből születendő gyermek orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban szenvedne, és

b) más fogamzásgátlási módszer alkalmazása nem lehetséges vagy egészségügyi okból nem javasolható.

(8) A (7) bekezdés szerinti egészségügyi indokból végzett beavatkozás esetén a (3) bekezdés rendelkezéseit nem kell alkalmazni.

2016. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
18 évesen még én is azt gondoltam nekem nem kell gyerek. 24 vagyok és el se tudnám képzelni a kisfiam nélkül az életem. És tervbe van a tesó. :) Szerintem ne hozz elhamarkodott döntést. :)
2016. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy. Vicc az egész. 14 évesen megcsináltattam volna, nevettek rajta, azt mondták az ismerősök majd ha 10 év múlva is így gondolom. 24 leszek, ugyanígy gondolom. 40 év felett lehet Magyarországon ha jól tudom. Legálisan nem lehetséges, de spirált tehetsz fel + tabletta + óvszer...
2016. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40 év, vagy három gyerek. Ennyi.
2016. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Lehet meddő vagy, csak nem tudol róla akkor mi van?
2016. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátlás az egyik, de fő indok, hogy nem szeretnék gyereket/családot a jövőmben.

Nem kellenek az ilyen válaszok, hogy 'De majd x év múlva, meg emiatt majd nem lesz pasim'. Nem is kell olyan partner, aki egy ilyen dolog miatt elhagyna. Köszönöm.

:)

2016. okt. 17. 23:33
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Kezeltesd magad először, hogy észnél legyél..
2016. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Na pont az ilyenekről beszéltem. Ha ennyit tudsz hozzáfűzni, inkább kattints tovább.😉
2016. okt. 17. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!