Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Babát szeretnénk fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babát szeretnénk fogamzásgátló után, mikor érdemes?

Figyelt kérdés
21 napig kellett szedjem, 7 napig nem. Most nem szedem, menzeszem volt és szombaton kéne folytatnám. Nem fogom, de melyik nap a legalkalmasabb a megtermékenyítésre? Olvastam, hogy a 14., de pontosan nem tudom, hogy melyik nap jött meg.
2017. márc. 24. 06:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is, érdemes az első hónapot megvárni, hogy egyáltalán rendeződik-e egyből a ciklusod fog. gátló abbahagyása után. Mert nem mindenkinek. Van, aki abszolút nem is menstruál, miután abbahagyja a fog. gátlót és mesterségesen kell, hogy meghozzák neki. Amennyiben minden rendben van a ciklusoddal, beindulnak a természetes folyamatok a testedben (amik ugye nem zajlanak le fog. gátló szedése mellett), rendesen menstruálsz majd, akkor érdemes és lehet is próbálkozni. Viszont ha már a gyerekvállaláson gondolkozol, akkor tisztában kéne lenned azzal, hogy nem a 14. napon vagy a legtermékenyebb. Tény, hogy egy átlagos, 28 napos ciklusnál ekkor van ovuláció, na de neked vajon 28 napos ciklusaid lesznek? Mert nem biztos. Nekem pl. 24-25 napos ciklusaim vannak, úgyhogy nekem pl. 12. nap körül van ovulációm. Viszont annyit azért nem ártana tudnod, ha már gyereket vállalsz, hogy egy nő gyakorlatilag az egész ciklusa alatt teherbe tud esni, ugyanis bármikor lehet más az adott ciklus, vagy lehet spontán peteérés.

Úgyhogy ha abbahagytad és minden oké a menzeszeddel, akkor akkor legyetek együtt, amikor jól esik. Semmit nem kell időzíteni. Bár tény, hogy a ciklusod közepén leszel a legtermékenyebb, de az egyszer sem biztos, hogy az nálad pont a 14. napon lesz.

2017. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%
Egy hónap. Nekem endokrinológus és nőgyógyász is ennyit mondott. Egy második már természetes vérzést érdemes megvárni.
2017. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!