Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta melletti vérzés (nem megvonásos) normális?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek (Lyndinette 75/20), most tartok a 6. levélnél, még 4 tabletta van vissza ebből a levélből (tehát pénteken kell abbahagynom, a megvonásos vérzésnek pedig hétfő este-kedd reggel körül kellene jelentkeznie), viszont vasárnap este görcsöltem, és észrevettem egy kis barnás folyást, tegnap meg ma pedig pirosasra váltott át (a görcsök is maradtak). Ez normális lehet? Áttöréses vérzéseim voltak az első 2 levélnél, arra azt mondta a dokim, hogy normális, ha a harmadiknál is jelentkezik, akkor ír fel másik tabit, viszont se a 3., se a 4-5. levélnél nem volt gond, így nyilván maradtam ennél a gyógyszernél.

Egyébként az előző tablettamentes időszakban antibiotikumot kellett szednem, múlt héten szerdán pedig kb. egy órával a gyógyszer bevétele után hasmenésem volt, emiatt ebben a hónapban minden szexnél kiegészítő védekezést (óvszer) használtunk a barátommal, tehát terhesség elvileg kizárt (azért jövő héten csinálok egy tesztet, remélem, negatív lesz). Előfordulhat, hogy az antibiotikum vagy a hasmenés kavart be a tablettánál?

Orvosnál múlt héten hétfőn voltam, megvizsgált, mindent rendben talált, és felírt egy újabb adag tablettát. Érdemes most ezzel az áttöréses vérzéssel zaklatnom? Vagy várjam meg azt, hogy a következő ciklusban hogyan reagál a szervezetem a tablettára, és ha akkor is jelentkezik, akkor írassak másikat?



2017. márc. 28. 13:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a gumi mindig rajta volt a barátomon, és mindegyiket ellenőriztük, hogy kiszakadt-e, tehát ha csak előváladékos kézzel nem nyúlt belém vagy valami ilyesmi, akkor elvileg nem kerülhetett belém sperma (és emlékeim szerint nem volt ilyen), de elég paranoiás vagyok, szóval kb. az első gondolatom a beágyazódási vérzés és a terhesség volt, amikor megláttam a foltot a bugyimon. :D
2017. márc. 28. 13:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum és a hasmenés is bekavarhatott, hiszen ezek gátolják a tabletta felszívódását. Én a helyedben megvárnám a következő ciklust (természetesen kiegészítő védekezést alkalmaznék ebben a ciklusban végig), és ha utána is jelentkezik az áttöréses vérzés, akkor keresném a dokim.

Ha pedig a hasmenés visszatérő probléma, akkor a helyedben fontolóra venném a hüvelygyűrű alkalmazását, arra nincs befolyással a hasmenés (az antibiotikum igen).

2017. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Igen, természetesen mindenképpen akartunk kiegészítő védekezést használni a kövi levélnél is. A hasmenés nem visszatérő probléma amúgy, valószínűleg csak elrontottam a gyomromat aznap.

2017. márc. 28. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra tippelnék, hogy a hasmenés és - vagy az antibiotikum bekavart a gyógyszer felszívódásába. Tehát kicsit megkavarodott a hormon háztartásod, mintha pár napig kimaradt volna a gyógyszer. Ez okozhat köztes vérzést, görcsöket is. Szerintem várj 1-2 hónapot, ha addig semmi bajod a tablettától,szedd nyugodtan továbbra is.
2017. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen neked is! :)
2017. márc. 28. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!