Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta felírat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta felíratása, hogyan?

Figyelt kérdés

Elég tudatlan vagyok ebben a témában, hogy hogy is működik, azért szeretnék tanácsot kérni, légyszi ne hurrogjatok le.

Szóval, ha szeretnél fogamzásgátlót szedni, akkor SZTK-ba kérhetek időpontot egy nőgyógyászhoz, aki felírja nekem?

Először meg fog vizsgálni odalent, ugye? Milyen vizsgálatokra számíthatok? Ez ingyenes?

Gondolom kellenek a papírjaim (TAJ..)

Receptet ír, amit gyógyszertárban kiválthatok, vagy a háziorvosomhoz kell vinnem valamit és ő ír receptet?

Mennyibe kerül kb.? (Gondolom fajtától függően eltérnek)

Meddig elég? Úgy értem, minden hónapban kell mennem receptért a háziorvosomhoz?

Ha feliratom, és tegyük fel 2 hónapig szedem, de utána valami okból már nem szeretném, akkor utána még válthatok ki receptet, vagy mivel megszakítottam újra nőgyógyászhoz kell mennem?

Ha elkezdem szedni, mikortól leszek védett, mikor hagyhatjuk el az óvszer használatát?

Ha beszedek 21 szem gyógyszert utána meg kell hogy jöjjön? Amint elmúlik a menstruációm kezdhetem a következő levelet?


Köszönöm a segítséget.


2017. ápr. 19. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát a legtöbb kérdésedre a nőgyogyász fog válaszolni. Mindenképp lesz egy rutin ellenőrzés és ő fog kiirni receptet és nem a háziorvos.

Viszont ha megfogadsz egy tanácsot, magánrendelésre mész, igaz nem ingyenes (teljes körű: 5-8000 Ft), de barátnőm sokkal jobban meg van elégedve, mint ha az SZTK-ba menne. Hát ha jól emlékszem 3 havi adagot szokott kiirni a mi esetünkben, azt hiszem 9000 Ft körül mozog, de ebben nem vagyok biztos. De ezt én szoktam állni, utálom a gumiovszert, szoval ha nem muszáj akkor nem használnám. Hirtelen amire tudtam probáltam válaszolni, de mondom ezt nyugodtan kérdezd a dokit

2017. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ker idopontot. Elmesz, megvizsgal. Felfekszel a szekbe labakat szet, bedug egy kacsat, vesz kenetet a rakszureshez egy fultisztito palcikahoz hasonlo eszkozzel, csinal huvelyi uht. Manualis vizsgalatot csinal(ertsd megnyomkodja a mehed, petefeszked a hasfalon keresztul. Esetleg meg a cicid is megvizsgalja ha alapos. Elso korben nem biztos, hogy kapsz gyogyszerhez receptet, ha alapos a doki elkuld vervetelre is, es ha annak az eredmenyet viszed ir fel gyogyit. A recepre altalaban 3havi gyogyszert irnak fel(van 1havi is)! Ha elfogyott a haziorvos is irhat fel ujat. Evente kell csak a nogyogyaszhoz menni rakszuresre.Amugy a mensi elso napja-5.napjaig majd a doki megmondja mit ajanl kell elkezdeni a gyogyszert szedni.Elso napot szoktak ajanlani inkabb. Szeded 21napig es egy het szunet(,vannak olyan tablattak ahol nincs szunet, mert hatoanyag nelkuli vastablettat szedsz a szunet alatt.)A gyogyszermentes heten meg jon a "mensi" (igazabol megvonasos verzes) valtozo kinek mikor, nekem 4.gyogyszermentes napon.Nekem a dokim anno azt javasolta varjunk egy ciklust(egy level gyogyszer ugye) es utanna mehet vedekezes nelkul.. De elvileg ha a ciklus elso napjatol kezded szedni akkor rogton hat de en momdjuk egy honapot varnek:) Fizetni sztkba nem kell, sem haziorvosnal. A gyogyszer ara valtozo:reg szedtem mar, de kb 7-10e/3hora tippelek.
2017. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- taj kártya kell, bár általában minden orvosnál kell

- megvizsgál lent (kb. 1-2 perc az egész), vesz mintát rákszűrésre is, annak kb. 1 hónap múlva lesz eredménye

- az enyémnek az ára 7200 ft

- egy dobozban 3 levél van, minden levél 1 hónapig tart, szóval 3 havonta kell iratnod

- 1 levél beszedése után (tehát 1 hónap) már védett vagy, igazából az elejétől is mondhatni, de ha 100%-ra akrsz menni 1 hónapig használsz mellette mást

- igen, 21 szem bogyó + 7 nap szünet. A szünet felénél fog kb. megjönni.

- az első 3 hónapban a vérzés kicsit össze vissza is lehet, ez ebben az időben normális, ha 3 hónap után sem áll be rendszeresre, akkor vissza kell menni


Egyébként én is maándokit javaslok, én oda járok évente 1X megyek rűkszűrésre és rutinvizsgálatra, SZTK-s rendelésénél lehet kiiratni a gyógyszert, így az ugyanúgy ingyenes

2017. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a reszletes valaszokat! Mindenkinek ment a zold.

A magandokit meg atgondolom.

2017. ápr. 19. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, mehetsz az SZTK-ba is, de természetesen választhatsz magándokit és felírathatod ott is.

Igazából a tabletta felírásához nincs kötelezően előírt vizsgálat. Ha már élsz nemi életet, akkor egy érvényes (1 éven belüli) rákszűrés eredmény kell, ill. általában végeznek egy rutin nőgyógyászati vizsgálatot. Van, aki elküld vérvételre, de annak a szerepe annyi, hogy megnézze a máj- és vesefunkciód. A gyakoris közhiedelemmel ellentétben nem fogja tudni megállapítani belőle, hogy neked melyik gyógyszer lesz az, ami nem okoz kellemetlen mellékhatásokat.

Ha a családban volt trombózis, azt feltétlenül említsd meg. Ilyen esetben el szoktak küldeni olyan vizsgálatra, ami azt szűri, hogy van-e valami gyakori típusú thrombosishajlamod. Egyébként személy szerint azt javaslom, hogy ha nem is volt, és nem is ad a doki beutalót (mert hogy ez sem kötelező tabi előtt!), inkább szánj rá pénzt és nézesd meg, biztos, ami biztos. Ha meg volt a családban, akkor enélkül eszedbe se jusson!

2. Igen, kellenek a papírjaid, főleg a TAJ-kártya.

3. Oda fogja adni a receptet, kiváltod a patikában. Ha már egyszer nőgyógyász felírta, a további receptekért mehetsz a háziorvosodhoz is, de vidd el neki a kezelőlapot, amit a nőgyógyásznál kapsz, ezzel tudod igazolni, hogy nődoki írta ki.

4. Változó. A tabletták 3 havi adagja kb. 6-8 ezer forint környéke. Mivel a TB nem támogatja, így szabadáras gyógyszerek, patikánként is eltér az áruk.

5. Lehet egyhavi receptet is kérni, illetve 3 havi adagot. Ha havi bontásban veszed, általában drágább.

6. Ameddig érvényes a recept, addig ki tudod váltani. Ha hosszabb idő után újra akarod szedni a gyógyszert, célszerű azért ellátogatni a dokihoz.

7. Ha a menzeszed első napján kezded el szedni (és utána sem rontod el a szedést!!), akkor első naptól védett vagy. Menstruáció alatt amúgy sem célszerű szexelni, így mire az lezajlik, már biztosan mehet gumi nélkül.

8. Fogamzásgátló szedése esetén nem menstruáció van, hanem úgynevezett megvonásos vérzés. Pont azért hívják annak, aminek, mert a hormon megvonása miatt jön létre. Ha előbb hagyod abba, előbb jön meg, ha később, akkor később. Ezért lehet a tablettával tilitolizni a vérzést.

A tablettát a vérzéstől függetlenül kell szedni. A 21 szemes verziónál beszeded a 21 szemet, valamikor a szünetben (nekem pl. 4 napon) megjön, majd 7 nap szünet után, a 8. napon elkezded az új levelet. Akkor is elkezded, ha még nem szűnt meg a vérzés.

Tehát mindig 21 szem tabletta, 7 nap szünet.

De van más kiszerelésű tabletta is (pl. olyan, amiben van 7 db placebo tabletta, így fizikailag nincsen szünet (persze hormonmegvonás attól még van, hiszen nincs benne hatóanyag, csak azért raknak bele placebó tabit, hogy folyamatos legyen a szedés, kisebb eséllyel rontsd el). De van 24+4 szemes is (24 aktív tabletta, 4 szem placebo), azt is folyamatosan kell szedni.

Sőt, újabban van hosszú szedési ciklusú tabletta is, amit 91 napon át folyamatosan kell szedni (az utolsó 7 tablettában nincs progeszteron, csak ösztrogén, így az alatt jön meg a vérzés). Szóval emellett a hosszú szedési ciklusú tabletta mellett csak 3 havonta lesz megvonásos vérzés.

2017. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elottem már szinte mindent megválaszoltak. Amimire talán nem írtak:

Ha rászeded magad a tablettára, akkor azt már szedjed rendesen. Ez hormon, nem lehet szedni két honapig, kihagyni párat, majd ujra szedni. Ha az ember elkezdi szedni, akkor hosszutávon folytatja (tobb év és rendszeresen). Természetesen ha nem reagál a szervezeted jol az adott márkára, írhat ki a doki másik fajtát, de akkor is szokják szedni. Persze ha ugy adja a sors, hogy muszáj abbahagyni, abba lehet hagyni, de ezek már határesetek, amiket mindenképp dokival kell már megvitatni. Szóval ha rászeded magad, akkor onnantol kezdve ezt hosszutávon minden nap szedned kell majd.


Az én barátnom is 3 honaposat szed, az az 4 hét+4hét+3 hét után jon meg neki 1 hétre. Szóval 3 honap alatt csak egyszer van meg neki.


Utolso kérdésedre: nem a menstruácio szerint szeded a tablettát majd, hanem minden egyes nap folyamatosan. Nem biztos, hogy rogton a 22. napon fog megjonni, lehet h csak a 24.en, de te akkoris is minden egyes nap beveszed a kovetkezo tabit, ahogy kell. Esetleg az is elofordulhat, hogy már a kovetkezo honapot kezded szedni, 1. vagy 2. tablettát, de még tart a vérzés. Az ilyen egy két napos "csúszások" normálisak lesznek majd. De akkor is szedni kell normálisan a tabit. Ez így rendben van. Senki szervezete nem egyforma, mindenki máshogy reagál a tablettára. De ez a rendszer majd stabilizálodni fog, és mindig ugy lesz h ha 2 nappal hátrébb, akkor mindig ott fog megjonni.


27F (2 barátno 8 éves tablettás tapasztalatok )


Egy kérdés: Miért akarsz elkezdeni tablettát szedni. De oszintén. (nem fog senki lehurrogni). Van stabil barátod, akivel hosszutávra tervezed a kapcsolatot? Vagy csak egyszeruen elovigyázatbol, hogy ha majd a jovoben lesz valami nehogy becsusszon egy gyerek? Gondolom 17-19 koruli lehetsz. Esetleg kicsit az anyu aggodása miatt (is)?


Csak azért, mert amíg (esetleg) szuz vagy, vagy nincs barátod ez a dolog elég felesleges. Boven elég az ovszer is, ha bejonne egy egy alkalom. Rajtad is áll a dolog, és lehetsz ontudatos, hogy "óvszer nélkul nem csináljuk". Tényleg orulnék ha válaszolnál erre a kérdésre rendesen.

2017. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is.


20 éves vagyok, és 5 éve együtt vagyok a párommal... :)

Igazából az érzés miatt is szeretnék fogamzásgátlót szedni, meg állítólag akkor enyhülnek a fájdalmaim menstruáció alatt. Többször az ájulás szélén voltam már tőle, több kórházi nap, mert annyira rosszul vagyok olyankor.

2017. ápr. 20. 16:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász rezidensként mondom, hogy nem igaz ez a "ha már egyszer elkezdted, akkor évekig kell szedned" dolog.

Jó, persze, nem célszerű azt csinálni, hogy 1 hónapig szeded, 1 hónapig nem, aztán megint egy hónapig igen, majd megint nem.

De olyat simán lehet csinálni, hogy szeded pár hónapig/évig, és ha mondjuk véget ér egy párkapcsolat, akkor abbahagyod, majd mondjuk jön új kapcsolat, akkor pár hónap után ismét elkezded.

2017. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben vedd tárgytalannak amit írtam, hogy fontold meg :)
2017. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!