Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik védekezési módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik védekezési módszer vált be nektek a legjobban?

Figyelt kérdés

Nálam a hormonális fog.gátlók kizárva. A terhességet mindenképpen el akarom kerülni, ezért inkább "duplán" védekeznék. Melyek a legjobb kombók? pesszarium+spermicid? óvszer+spermicid? A hüvelykúp nincs káros hatással a gumira?

Pesszárium és gumióvszer együttes használata miért nem ajánlott?

Egyéb módszerek? Ti mit használtok vagy milyen tapasztalaitok vannak még?


2017. jún. 25. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tablettát szedek egy ideje, de előtte éveken keresztül csak óvszert használtunk, semmivel nem kombináltuk. Soha egyszer nem szakadt ki, pedig próbáltunk többfélét is, volt több különböző partnerem, párkapcsolatom az évek során. Húgoméknál viszont rendszeres probléma volt az óvszer kiszakadása, amíg rá nem jöttek, hogy az ő hibájuk.


Én amondó vagyok, hogy a legmegbízhatóbb módszer a gumi, amit ha jól használtok, akkor nem lesz belőle kisbaba. Jó minőségű, megfelelő méretű óvszert kell használni, kellő síkossággal.

2017. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
megszakítás.
2017. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig gumival védekeztem, soha nem volt baj.

Meg megszakítással is, bár annak ellenére hogy még abból se lett baj, nem ajánlom! (én már örülnék egy gyereknek, ezért merem ezt a módszert)

2017. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megszakításos védekezés részemről kizárva, nem tudnék nyugodtan aludni, az biztos. Igen, tapasztalatlanoknál pedig gondolom gyakran előfordul az óvszer helytelen használata...

Hozza spermicid (pl. pharmatex huvelykúp) hasznalata lehetséges? Tudtok erről valamit? Nem károsítja a gumit? Megoszlanak a vélemények erről is.

2017. jún. 25. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:
hormonmentes spirál
2017. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én eddig szinte mindenhol azt olvastam, hogy óvszer mellé a kúpok, krémek nem jók, mert tönkreteszik a gumit. Szóval nagyobb az esélye, hogy az óvszer+kúp kombó mellett esel teherbe, mint ha csak önmagában óvszerrel védekezel.

Én mondjuk kissé feleslegesnek érzem ezt a dupla védekezés dolgot, én csak óvszert szoktan használni és nem volt belőle semmi gond. Ha jó a minősége, mérete és sikosítása szinte biztos, hogy nem csúszik be baba mellette. Talán még azt lehet mellette hogy menstruációs ciklust követed és amikor nagyon magas a teherbe esés esélye akkor nem csináljátok, habát ez macerás, vagy még ha óvszerben is kihúzza mielőtt elélvez, de ez is olyan feleslegesnek tűnik. Hasonlóan semmi kedvem most teherbe esni, de mégis úgy vagyok vele, hogy az óvszer elég védelem. Vagy esetleg az önmegtartóztatás 😁

2017. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell dupla védekezés. A gumi bőven elég nektek. Mi két évig használtunk gumit, sose volt gond. Most két éve fogamzásgátlót szedek, nekünk az is bevált.

20N

2017. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2017. jún. 27. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!