Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abbahagyom a fogamzásgátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abbahagyom a fogamzásgátlót, de 7 napos szünet elején még volt szex?

Figyelt kérdés

A szünet első két napján voltunk együtt, amikor véd a tabletta ugye, plusz nem élvezett belém. Rá 1-2 napra megjött a megvonásos vérzés.

Ha most nem kezdem el szedni a következő levelet, szinte nincs esélye a teherbeesésnek ugye?

Mármint visszamenőleg, gondolom már elhaltak/kitisztultam ahhoz hogy ne essek teherbe ettől ha elmúlik a tabletta hatása.


(Olyan választ nem kérek hogy orvost kérdezzem, ha itt senki nem tud írni okosat nyilván írok egy orvosnak is.)


2017. júl. 6. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A gyógyszer abbahagyásáról nem az orvossal kéne konzultálni?

Ő egy kicsit kompetensebb a témában,mint mi....

2017. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Ha abbahagyod a fogamzásgátlót,ez után lesz nagy az esélye a teherbe esėsnek,viszont mivel a gyógyszer nem tisztult ki a szervezetedből,annak is nagyobb az esėlye,hogy a gyerek beteg lesz!Visszamenőleg nem lehetsz terhes....
2017. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mikor gyógyszert váltottam bizonyos okok miatt ő mondta, hogy a problémám miatt ha ez a tabletta sem lesz jó, akkor érdemesebb lesz ha abbahagyom. Most nem az abbahagyásról van kérdésem, mert már nincs kiváltva gyógyszerem, nem fogom tovább szedni. :)


A kérdés az, hogy lehet e még bennem életképes spermium, ha belém sem élvezett azon a két alkalmon. :D Amire az én válaszom az hogy nem, de most elbizonytalanodtam, mert valahol mást olvastam.


Azért köszi első, hogy segíteni szerettél volna. :)

2017. júl. 6. 14:00
 4/16 RoseTyler ***** válasza:
Ha végig rendesen időben szedted, akkor nem igazán van okod aggódni. Most indult csak élesben a ciklusod, tizenpár nap, mire ovulálsz. Ha addig képes lenne életben maradni benned egy hímivarsejt, annak külön gratulálhatnál, mert tudna valami igazán különlegeset. :D
2017. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem kezded el a kovetkezo levelet, akkor olyan mintha mar a 7 napos szunet alatt sem lennel vedett. Ugyhogy igen, nagy esellyel lehetsz terhes, hiszen vedekezes nelkul szexeltel.
2017. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Utolsóval érték egyet. Ha nem kezdesz új levelet, akkor a szünetben se vagy védett már.
2017. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem egy magánorvost, ő azt mondta hogy nem lesz semmi baj. :D

Remélem neki lesz igaza és nem nektek, utolsók. :D

Azért köszi a segítséget.

2017. júl. 6. 16:17
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A betegtájékoztatóban kerek perec benne van, hogy a szünetben csak akkor van meg a védelem, ha a következő levéllel folytatva van a szedése. Tehát te nem voltál védett, ergo lehetsz terhes.

Tudod pont így esik teherbe a nők 99 százaléka, akik fogamzásgátló mellett lesznek terhesek. Nem az a gond, hogy baj van a fogamzásgátlóval önmagában, hogy nem nyújtana kellő védelmet, hanem aki szedi, az pont az ilyenekre nem figyel oda.

A megvonásos vérzés pedig független dolog, hisz az csak a tabletta megvonása miatt jelentkezik. Tehát attól, hogy az jelentkezett, még nincs kizárva, hogy terhes legyél.

Bár nagyon kicsi az esélye, de az esély nem nulla.

És a mai modern fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy egyetlen nap alatt képesek kiürülni a szervezetből, tehát egyből megvan az esély a terhességre, ezért nem szabad egyetlen szemet sem kihagyni szedésnél. Az egy másik dolog, hogy sokaknak egyből nem indul be a természetes ciklusuk, nyilván ehhez kellhet idő, de nem mindenkinél, sőt a legtöbb nőnek egyből beindul minden.

2017. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De én ezt nem értem. Van köztetek amúgy nőgyógyász? :D

Az első két napján voltunk együtt a hét napos szünetnek. A negyedik napon megjött a megvonásos vérzés, ami ugye nem menstruáció ahogy mondani szokták. De végül is az, mert igaz hogy nem hagyja meg megvastagodni a méh nyálkahártyát, de a megvonásos vérzésnél még az a kicsi is lelökődik. Plusz még mindig vérzek, azóta már eltelt 7 nap, holnap már nyolc, akkor kellene újra elkezdenem. Ha holnap emiatt meg is indul a peteérésem, és hirtelen ki is lökődik/lökődnek páran, élő hímivarsejt már nem sok valószínűséggel található bennem nem igaz?

Oké, nem lehetetlen, de kevés az esélye, nem? :D

Persze ettől holnap egy másik orvost is felhívok, nem kell oltani.

2017. júl. 6. 22:37
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Csak hogy tudd, bármikor lehet spontán peteérés, az a pár nap, amíg nem hat a gyógyszer, mivel nem szeded, annyira meg is tud vastagodni a méhnyálkahártyád, hogy megtörténjen a beágyazódás.

De ha neked a betegtájékoztató smafu, akkor fújjad csak a magadét. Meg ha úgysem fogadod el azt, ami nyilvánvaló, akkor minek írtál ki róla kérdést?

2017. júl. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!