Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lindynette 75/20 tapasztalatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lindynette 75/20 tapasztalatok, illetve mikortól véd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom volt már rengeteg ilyen kérdés, csupán friss tapasztalatokat is szeretnék hallani. :)


Tegnap vettem be az első szemet a tablettából. Érdekelne, kinek milyen a ciklusa, van-e 2 havi között vérzése, ugyanúgy görcsöltök-e mint előtte, stb...


Mire számítsak az első hónapban?


Tudom, mindenkinek más - ezért szeretnék csak általánosságban tudni dolgokról, amik veletek történtek.


Sajnos volt már rossz élményem párommal - kiszakadt az óvszer, esemény utáni kellett. Rémálom volt az egész...



Szeretném tudni, mikortól véd? Papírján az van, ha a menstruációm 1. nappján kezdem el, azonnal védelmet nyújt, ha a többi valamelyikén, még 7 napig nem teljes a védelem. Én a 3. napon vettem be, akkor hivatalosan 7 napig kiegészítő védekezést kellene még használni, ha jól értelmezem.

Erre lehet támaszkodni, vagy inkább hogy biztosra menjünk, várjunk 2 hetet/1 hónapot a minden másféle védekezés nélküli szexszel?


Párom nagyon stresszel, mondta nem szívesen menne el bennem még így sem.


Bármilyen tanács, tapasztalat érdekel.


Köszönöm szépen:)


2017. aug. 16. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok nőgyógyász javasolja az első hónapban a védekezést, de csak azért, mert ha először szed gyógyszert a nő, akkor hajlamos elfelejteni, hogy be kell venni a tablettát, de egyébként ha betartod azt, amit a tájékoztató ír, akkor nem lesz gond.

Amúgy a Lyndinette 20 nekem az első fogamzásgátlóm volt, viszont 3 hónapja lecseréltem a 30-ra, mert még az első 3 levél bevétele után is előfordult közti vérzés, tehát nekem a 20 a dokim szerint túl alacsony hormontartalmú volt. A 30-assal eddig nincs probléma. Amúgy a görcseimet mindkettő jelentősen lecsökkentette, tabi előtt rémálom volt a menstruáció, most meg kellemetlen, de tűrhető.

Egyébként minden nő szervezete más, attól, hogy nekem a Lyndinette 20 nem vált be, neked még simán jó lehet.

2017. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hónapja szedem a Lindyette 20-at és teljesen meg vagyok vele elégedve :) én a biztonság kedvéért 2hetet vártam és én is a 3. Napon szedtem be először. Nagyon erős görcseim voltak a szedése előtt, mára már szinte teljesen eltűnt a kellemetlen érzés és enyhült is a vérzésem. A 2 között nem fordult elő pecsételő vérzés :) 18/L
2017. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nagyon odafigyelek, hogy mindig ugyanakkor vegyem be. Kb 3 ébresztő és 2 emlékeztető van beállítva, nehogy elfelejtsem, szóval azzal nem lesz gond remélhetőleg. :D


Utolsó: nagyon szerencsés vagy, hogy neked ennyire bevált és semmi bajod tőle. Sokaktól hallom a panaszokat, nagyon remélem, hogy én is ilyen szerencsés leszek, mint te.


Egyelőre semmit nem vettem észre, bár így durva 3 nap alatt nem csoda, gondolom. Remélem így is marad. :)

2017. aug. 17. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már régóta szedem.Csak 2-3 olyan alkalomra emlékszem mikor mensi előtt egy héttel picit véreztem.Kb egy csepp volt.Szerencsére előtte sem viselt meg nagyon,de így sokkal jobb,hogy tudom mikor fog megjönni meg,hogy mikor fog elmúlni.Nekem a kezdete az évek alatt eltolódott egy napot.Ha ilyet tapsztalsz nem kell megijedni.Amúgy azt szokták mondani,hogy valami rendszeres tevékenység időpontjába jó bevenni,h bizti ne felejtsd el.Pl étkezésnél fogmosásnál vagy akármi.Nekem a telefonom mellett van szeme előtt így nehéz elfelejetni,bár én inkább itthonfelejteni szoktam.
2017. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na igen attól én is tartok, hogy itthon hagyom...

Jelenleg fél 9-kor veszem be este, sajnos elég változó, hogy hánykor eszek, mosok fogat stb szóval jobb ez így.


De attól tényleg tartok, hogy vagy későn érek haza és nem lesz nálam, vagy elfelejtem magammal vinni, ha monjuk barátokkal kiruccanunk az éjszakába...

2017. aug. 17. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
En az elfelejtett szemeket beraktam a neszszerembe amit utazasnal mindig viszek.De azt is megcsinalhatod,hogy a 3 levelbol egyet mindig a taskadban tartasz.
2017. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!