Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért rémisztgetik itt egymást...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért rémisztgetik itt egymást, hogy a tabletta nem véd a 7 napos szünetben?

Figyelt kérdés
Hiszen a tájékoztatóban is benne van, hogy rendesen szedve a 7 nap alatt is fennáll a védettség, azért nagy felelősség lenne ezt beleírni, ha nem lenne igaz. Mi alapján gondoljátok, hogy csökken vagy megszűnik a védettség a szünetben?
2010. jún. 1. 14:16
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Sztem nem feltétlen kell egyből iylet írni h ha nem bízik benne vki akkor használjon mást -.-

Azért jó lenne tudni h ki miért mondja h nem véd teljesen a szünetben, és attól még tudjuk h a 21 nap alatt majdnem 100%osan véd, de ez a szünet kérdés mkit érdekelhet

2010. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
én nem állítom, hogy rossz orvos, egy rossz szót nem mondtam rá, hiszen nem ismerem, csak az érdekelne, miért gondolja ő így, mert ezek szerint emiatt kezdődtek itt a rémisztgetések, mikor ezer más orvos az ellenkezőjét állítja, sőt még a gyógyszergyártók is azt írják, hogy a szünetben is véd a tabletta. én is szexelek a 7 napos szünetben, és nem akarok terhes lenni, ezért is érdekelne, hogy akkor csökken-e a védelem, mert eddig úgy tudtam nem.
2010. jún. 3. 16:11
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdést feltevő, nagyon okos lehetsz hogy egyetlen válaszom miatt feltettél egy újabb kérdést! Az előző kérdésedre válaszolva, nem csak Hamvas mondja hogy csökken hanem a mi városunkban az összes nőgyógyász aki tablettát ír fel! Nekem 2 nővérem van, mindhárman más orvoshoz járunk ezek közül az egyik főorvos és mindegyik azt mondja hogy csökken a védőhatás. ÉS HA TUDNÁL OLVASNI ÍRTAM HOGY ELENYÉSZŐEN! Elmagyarázzam hogy mit jelent vagy felfogod magadtól is? Bízd rám, hogy én használok e kiegészítő védekezést, és mint már említettem inkább hiszek x számú orvosnak mint az itt okoskodó embereknek, akik nem fogjákfel hogy hiába szapulnak másokat, akár orvosokat is, attól még NEM TUDJÁK JOBBAN! Olvass bele a kérdésekbe, hányan írták hogy terhes lettem tabletta mellett, pedig rendesen szedtem. Nem gondolod hogy akkor mégis van egy kis igazság abban amit pár számodra "hülye" nőgyógyász állít? Kíváncsi lennék a szakmádra, hogy mitől vagy ilyen okos, hogy jobban tudsz mindent. Én nem rémisztgetek, feltett egy ember egy kérdést és én válaszoltam rá a saját tudásom szerint. Én úgy tudom hogy csökken a védelem, hát szünetben óvszerrel védekezek és én ezt csak tanácsolni tudom neki, mert mi van ha mégis igazam van ha csak kis mértékben is de éppen beleesik abba a minimális százalékba akik szünet alatt lettek terhesek? Nem vitát kellene szítani hanem elfogadni a másik gondolkodását is, a te dolgod hogy használsz e más védekezést is vagy nem de azért gondolkozz el hogy kit szapulsz és hogy te ki vagy hozzá.
2010. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

" Olvass bele a kérdésekbe, hányan írták hogy terhes lettem tabletta mellett, pedig rendesen szedtem."


Hányan? A "rendesen szedtem" utén kiderül, hogy aki írta lehagyott x szemet, antibiotikumot szedett mellévédekezés nélkül, benyomott napi 1000 mg C vitamint és csodálkozik... Hat éve szedek fogamzásgátlót, mindig védekezés nélkül voltunk együtt a szünetben is. Mert az én nőgyógyászom (és még vagy hat, akit ennek a kérdés után megkérdeztem) azt mondta, hogy a szünetben ugyanúgy véd a tabletta. A tájékoztatóban szintén benne van, hogy véd. Ezek után inkább hiszek a többségnek és a BETEGTÁJÉKOZTATÓNAK mint egy dokinak, akit az írásai alapján nem tartok valami jónak. Aki gumizik a szünetben mert fél, az megérdemli, annyit tudok mondani, hogy egészségére. Goolkodni nem kell, csak hinni egy valakiek a többi orvossal szemben.

2010. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom milyen gyógyszert szedsz, de az én betegtájékoztatómban aztán nincsen benne olyan hogy a szünetben véd. Hat éve? Egészségedre! Amit te írsz csak általánosítás nem vonatkozhat az összes nőre!
2010. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Az enyémben benne van, hogy csak akkor nem zárható ki a terhesség esélye a 7 napos szünet után, ha az első héten nem veszel be egy tablettát. "Az első héten 1 drazsét elfelejtett bevenni Mielőbb vegye be a kimaradt drazsét, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 drazsé bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szed­nie a gyógyszert, azonban 7 napon keresztül barrier-elvű fogamzásgátló eszközt (pl. óvszert) is alkalmaznia kell. Ha a megelőző 7 napos időszakban nemi együttlétre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége, ezért haladéktalanul forduljon orvosához."

Tehát véd a 7 napos szünetben, kivéve ha kihagysz szemet az első vagy az utolsó héten.

2010. jún. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
kedves 18:30as mégis kit szidtam? egy rossz szót nem mondtam, Hamvast nem is említettem, még valaki nem írta, a többi orvost sem szidtam. nem okoskodni akartam, csak leírtam én mit tudok, és mit nem értek. azért kérdeztem, mert sok ellentétes véleményt láttam, nem vitát akartam, csak kíváncsi voltam ki hogy vélekedik erről. nincs alapom megkérdőjelezni egyik orvos tudását sem, mert kérdésedre válaszolva 2. éves bölcsészhallgató vagyok, így ebben a témában nem vagyok otthon. csak furcsa számomra, hogy a betegtájékoztatóban miért nem tüntetik fel ezt a dolgot, ha valóban így van.
2010. jún. 3. 20:16
 28/37 A kérdező kommentje:
és én nem mondtam neked, hogy mivel védekezz, a te dolgod, rád van bízva, nem értem a kiakadásodat. azért mert itt a kérdésen belül tovább kérdeztem, attól nem hiszem, hogy hülye lennék, csak láttam a válaszokat, és leírtam a hozzákapcsolódó gondolataimat.
2010. jún. 3. 20:18
 29/37 A kérdező kommentje:
mercilont szedek
2010. jún. 3. 20:20
 30/37 A kérdező kommentje:

néhány másik orvos véleménye:


[link]


[link]


[link]


itt pedig Hamvasra reagál egy másik orvos:

[link]

2010. jún. 3. 20:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!