Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért rémisztgetik itt egymást...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért rémisztgetik itt egymást, hogy a tabletta nem véd a 7 napos szünetben?

Figyelt kérdés
Hiszen a tájékoztatóban is benne van, hogy rendesen szedve a 7 nap alatt is fennáll a védettség, azért nagy felelősség lenne ezt beleírni, ha nem lenne igaz. Mi alapján gondoljátok, hogy csökken vagy megszűnik a védettség a szünetben?
2010. jún. 1. 14:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam rád hogy hülye vagy, tévedés ne essék. Nézd én már régóta olvasom Hamvas Ferencnek az oldalát, ő egy igen jól tapasztalt kiváló szakember aranylélekkel megáldva, még az egészsége is ráment arra hogy segítsen az embereken. Nem hinném hogy gyenge kitalációkkal áltatna embereket csak úgy brahiból, nyilván alapos oka volt azt írni, amit írt. Nővéreim is Mercilont szednek őnekik is azt mondták a nőgyőgyászaik hogy ha lehet egyéb móddal is védekezzenek, vagy kerüljék a szexet a 7 napos szünetben. Én a kézzel fogható tényeknek hiszek, engem megnyugtat ha használok más védekezést is, és bennem semmi rossz szándék nem volt maikor válaszoltam annak a csajnak a kérdésére. Én Lindyt szedek de a 2 oldalas mellékhatásokon kívül mást nem nagyon ír a betegtájékoztató, azt se mikortól véd, szünetben véd-e. Biztos nehéz teherbeesni, de én arra megyek hogy jobb félni mint megijedni. Javaslom hogy zárjuk le ezt a témát, mert engem úgysem lehet eltéríteni te meg azt gondolsz amit akarsz. Igazán sok féle nézete van az embereknek, nem csak a hét napos szünettel kapcsolatban hanem mindennel, szóval ezernyi dologba lehetne belekötni. Részemről ennyi, ez az egész nem érdemelt volna ekkora drámát.
2010. jún. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Lindyről azt írja a betegtájékoztatója, hogy:


"Első alkalommal történő szedés

Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (kondom, pesszárium, spermicid)! Az első drazsét a menstruációs vérzés első napján kell bevenni."



"Ha a drazsé bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő drazsét vegye be a szokott időben.

12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Ilyen esetben ne pótolja az elfelejtett drazsé(k) bevételét, hanem folytassa a drazsé szedését a megszokott módon. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 drazsé van, akkor a következő csomagban lévő drazsék szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg. Menstruációszerű vérzés csak a második csomagban lévő drazsék bevételét követően fog jelentkezni, addig azonban kisebb ú.n. köztivérzés előfordulhat. Ha nem jelentkezik menstruációszerű vérzés a 2. csomagban lévő drazsék bevételét követően, forduljon orvoshoz."


Tehát nem írja, hogy nem véd a 7 nap alatt. Leírják, hogy mikor szükséges kiegészítő védekezés mellette, de azt nem, hogy nem védene a 7 nap szünet alatt, ettől függetlenül jobb, ha biztosra mész :)


(Ezt az utolsó válaszolónak írom)

2010. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
igen pontosan erről beszélek, semmi értelmes nincs, de nem csak a Lyndyében hanem egyikben sem. Nem értem miért nem lehet leírni köntörfalazás nélkül normálisan.
2010. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

De van amelyikében le van írva, megmutatom:



"Az utolsó Yasminelle tabletta bevételét követő 8. napon (ez a 7 napos tablettaszünet után van) kezdje el a következő csomag szedését, akkor is, ha a vérzés még tart. Ez azt jelenti, hogy a következő csomagot a hét ugyanazon napján kell elkezdenie, és a megvonásos vérzésnek minden hónapban azonos napon kell kezdődnie.


Ha így szedi a Yasminelle-t, védve van a terhesség ellen azon a 7 napon is, amikor nem szedi a tablettát."



Az utolsó 2 sor a kulcs, ez a Yasminelle betegtájékoztatója.

2010. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

én a mercilonhoz kaptam egy tájékoztató füzetet is, amiben pontosabban le van írva minden, kb. olyan szinten, hogy egy 5 éves is megértse, és abban tájékoztatóban le van írva, hogyha a betartjuk az elősírást akkor "nincs szükség kiegészítő védekezésre, a védelem a tabletta szedés első napjától fennáll, beleértve a tabletta mentes napokat is." a betegtájákoztatóban pedig arra van utalás, mikor kell kiegészítő védekezés, és a szünetet nem említi.


én nem vitát akartam gerjeszteni, csak érdekeltem a vélemények. persze valóban sok mindenben eltérések vannak a tablettáról való gondolkodásokban. ilyen az is, hogy véd-e az első naptól, de erre kaptam választ, hogy miért mondják, hogy jobb egy hét vagy egy hónap kiegészítő védekezéssel, viszont erre a szünet kérdésre sehol nem találtam pontos magyarázatot, ezért érdekelt,. ki mit gondolt. tudom, itt legtöbb ember nem orvos, nem is azért tettem fel a kérdést, hogy itt kapjak biztos választ, csak egy képet szerettem volna kapni, hányan hallottak már erről, és mit. így köszönöm mindenkinek a válaszokat, ha van még valakinek valami tapasztalata, azt szívesen olvasnám.

ez is egy olyan kérdés, amiben sosem lesz biztos válasz, hiszen még az orvosok is mást mondanak. gondolom, amelyikük azt mondja jobb félni, ő inkább arra megy, hogy ott az az 1% esély, és nehogy a páciense abba essen bele, és őt okolja emiatt, és mivel nem tudják biztosra, hogy is van ez, inkább ezt javasolják. persze az is lehet, hogy annak a kis esélynek nem is szünethez van köze, de aki nem akar gyereket tényleg jobb félni, mint megijedni. bár azért ha belegondolunk, milyen drága a gyógyszer, és emellé még egy hétig más védekezési eszközt venni nem épp olcsó megoldás.

2010. jún. 4. 06:24
 36/37 anonim ***** válasza:
Hamvas is azt mondja h CSÖKKENHET a védelem, nem azt h nicns meg teljesen, ezért javasolja a kiegészítő védekezést, vérzésnél pedig a tilalmat
2010. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de Hamvas doki állításán, miszerint a tabi a 7 napos szünetben nem véd tökéletesen, és gumizni kell enyhén szólva lehidaltam!! akkor ez nem igaz, ugye? teljesen kiakadtam, amikor ezt olvastam a fórumán...
2010. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!