Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen hátrányai vannak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hátrányai vannak a fogamzásgátlásnak? Miért nem akarják a lányok általában szedni? És egy kapcsolatba meddig ki szokta ezt fizetni? Mennyibe kerül és meddig elég egy levél?

Figyelt kérdés
2008. okt. 25. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
2008. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


De ha símán beírod, h fogamzásgátló, vagy fogamzásgátlás, esetleg csak annyit, h fogamzásgát, mindent kidob...

2008. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Hátrányairól én nem tudok, 4 éve szedem. Szerintem a mai lányok annyi butaságot és téves információt hallanak (legtöbbször okoskodó barátnőiktől) a tablettáról, hogy nem merik elkezdeni szedni! Volt ezen az oldalon, aki azt írta, hogy mellrákot és méhnyakrákot okoz! Szó sincs ilyenről, nincs bebizonyítva! Mindössze annyi, hogy a tablettát szedő nőknél gyakoribb az előfordulása, de ez is csak azért lehetséges, mert a tabletta miatt gyakrabban kell felkeresni a dokit ellenőrzések miatt (vérvétel, szűrések). Sajnos a legtöbb nő úgy van vele, ha nincs bajom, nem kell orvoshoz mennem! Mivel aki tabit szed gyakrabban látja a nőgyógyászát, tehát ha netán rákos hamarabb kiderül és tudják kezelni!

Amikor elkezdtem szedni, még suliba jártam és felesbe fizettük. Szerintem mindkét félnek érdeke, tehát így igazságos! Az enyém 2 fázisú (a 22 tablettának nem ugyanaz a hatóanyaga) és alacsony hormontartalmú, most váltottam ki nemrég, 7200 Ft-ba került a 3 havi adag. Persze vannak ennél olcsóbbak is, de azoknak magas a hormontartalmuk!


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

2008. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Hát éppen egészségesnek nyilván nem mondható, ahogy semmilyen gyógyszer. Én gyógyszert csak végszükség esetén veszek be, és ez nem az, mivel megoldató máshogy.
2008. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó előtti válaszolónak...Nagy butaságot irtál azzal, hogy ami olcsóbb az magasabb hormontartalmú....

Én lindynette-t szedek, ami alacsony hormontartalmú és 3 havi adagja 5400 ft.

2008. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én arra értettem, hogy vannak olyanok, amelyeknek a 3 havi adagja 2000-3000 Ft. Na ezek a magas hormontartalmúak. Ami tényleg jó az 5000-nél kezdődik.
2008. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lányok azért utána kéne nézni a szakirodalomben!


Trombózisveszély: Az elmúlt 40 év tapasztalatai alapján a kiderült, hogy a hormontartalmú fogamzásgátlót szedők között a trombózisveszély (azaz az ereken belüli vérrög képződés) Szív- és érrendszeri megbetegedésekben szenvedők esetén a hormontartalmú fogamzásgátlók szedése csak folyamatos orvosi kontroll mellett ajánlott.


2. Zsíranyagcsere zavarok: Alapvetően a fogamzásgátló tabletták progeszteron komponensének felelős a zsíranyagcserére gyakorolt kedvezőtlen hatásért.


3. Szénhidrát-anyagcsere: A kombinált tabletták vércukorszint emelő, kedvezőtlen hatása a progeszteron tartalommal hozható összefüggésbe.


Én olyan beteg voltam töle,hogy a hetek múlásával majdnem elvesztettem a melómat.

Természetesen nem csak egyet pobáltam.

Szedje aki akarja, de a fönti dolgokat iskolában tanultam, orvostól.

üdv;

2008. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!