Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történik abban az egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik abban az egy hétben, amikor nem szedem a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még nem kezdtem el fogamzásgátlót szedni, csak tervezek. Napok kérdése és megyek nőgyógyászhoz, nagyon sok helyen utána olvastam ennek a témának, csak egy dolog van, amit annyira nem értek, ezért írok ide.

Tehát, 21 tabletta van ugye, az elsőt a menzesz első napján kell beszednem. Eddig világos. Mindennap ugyanabban az időpontban beveszem, a menzesz lezajlása után védelmet nyújt. Aztán további egy hétig szedem, majd a 3. héten szünetet kell tartani, és jelentkezik vérzés. Na ez akkor most mi? Innentől kell utána számolnom a menstruációm, és nem onnantól, amikor bevettem az első szemet? (tudodm, hogy megvonásos vérzés lesz már, és nem menstruáció, a kérdés most a vérzésre vonatkozik, tehát most akkor szabályos lesz, de honnantól számolom?)

02.13-án fog megjönni, és ha elkezdem szedni a tablettát, akkor 27-én megint "menstruálok" majd, és utána onnantól számolom a ciklusom?

Teljesen összezavarodtam már, szóval kérlek segítsetek >_<" Előre is köszönöm.

17/L



2018. febr. 8. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor kell megjönnie a megvonásos vérzésnek

De ezt a kérdést miért nem tetted fel a Nőgyógyásznak?

2018. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A 21 szemes tablettát 3 hétig szeded az a 21 nap.

Utánna 1 hét szünet és ebben a gyógyszermentes héten kell jelentkeznie a megvonásos vérzésnek

Ha ez 7 letelt a 8. Napon kezded a következő levelet



De van 28 napos gyógyszer is annál nincs szünet Folyamatosan szedni kell

2018. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első: Azért, mert még nem voltam nőgyógyásznál, most fogok menni először, és nem akarok hülyeséget kérdezni, mivel ezt sok helyen leírják, csak én voltam gyenge felfogású. ><"

2018. febr. 8. 16:44
 4/8 A kérdező kommentje:
most akkor ha jön a megvonásos vérzés, akkor utána rá hány hétre fog megjönni? úgy mint a menzeszem? Vagy ez most mi
2018. febr. 8. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz hülyeségét kérdezni. Tudod, néma gyereknek..

A doki nyilván jobban ért hozzá, mint néhány válaszoló. Nem fog meglepődni semmin, sok mindent látott már,ne aggódj! Nyugodtan tedd fel neki bármi kérdésed lenne! :)

2018. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! 17 évesen szülővel kell menni vagy kell hozzá engedély? Azért kérdezem mert én is ennyi vagyok és gondolkozom rajta, viszont szülők nem támogatnának.
2018. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, attól még ugyanúgy számolsz: a ciklus a vérzés első napjától a következő vérzés első napjáig tart.

Mivel a tabletták szedési ciklusa 28 napos (21+7, 24+4), így értelem szerűen a ciklusod is éppen 28 napos lesz.

Az első ciklus persze más, hiszen ott a menzesz első napján kezded el szedni, szeded 21 napig, majd ált. 3-5. tablettamenetes napon jön meg a vérzés, tehát az első ciklus ált. 24-26 napos lesz.

De utána már nem a vérzés első napján kezded a következő levelet, hanem mindig a 7 napos szünet után.

Tehát ha megjön a 3. napon, akkor a szünetből még van ugye 4 nap, szeded 21 napig, majd a következő vérzésig megint eltelik 3 nap a szünetből, tehát 28. napon fog ismételten megjönni.

Amúgy nem sok mindent kell rajta számolni, mert így mindig ugyanolyan napon fog megjönni.

Nekem pl. mindig vasárnap este jön meg a vérzésem, aztán 4 hét múlva vasárnap ismét, majd 4 hét múlva vasárnap ismét.

2018. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! c: Utolsó előtti: Nem tudom, hogy kötelező-e a szülői beleegyezés, de én szülővel megyek (4 hónapnyi győzködés után). Valószínűleg nem fog számonkérni az orvos, hogy a szüleid ellenzik-e, de mivel a gyógyszert valakinek fizetni kell, 18 év alatt nem nagyon van keresleted (általában), tehát szülőre szükség van
2018. febr. 9. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!