Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a tabletta szedésének 10....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a tabletta szedésének 10. napján belém élvez a barátom, abból lehet baj?

Figyelt kérdés

Iamna 75/20 fogamzásgátlót szedek, ma 11 napja. A betegtájékoztatót figyelmesen elolvastam, miszerint ha a menzeszem első napján veszem be az első szemet, akkor azonnal véd, illetve ha 2-5.napon veszem be akkor 7 nap szükséges ahhoz, hogy védjen. Én már az első napon bevettem, aznap este jött meg, így 22 óra körül vettem be, a többi napon pedig pontban 20:00-kor, és így is fogom továbbra is. Azóta még mindig van pecsételő vérzésem, kicsit barnás “folyásom”, de már elég minimális, ugy tudom hogy ez az elején még normális. Azért pánikolok, mert az interneten nagyon különböző dolgokat olvasok, van ahol azt írják, hogy az első levélnél még kell kiegészítő védekezés, van aki azt mondja, hogy 2 hetet kell várni, meg ugye van a nőgyógyászom, aki 7 napot mondott (ahogy a betegtájékoztatóban is állt). Én már nem tudom kinek higyjek, eléggé félek... vagy ez csak a tabletta típusától függ, ezért mond valaki 1 hónapot, valaki meg 2 hetet? :s Légyszi ne hurrogjatok le, nagyon sok ehhez hasonló kérdést olvastam már el, de szeretnék biztos lenni, és megnyugodni, mert magyon parázós vagyok. Előre is köszönöm.

17/L



2018. márc. 4. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nőgyógyász is azt mondta, az első hónap nem biztos. Az első levelet végig kell szedni,addig mással is védekezni, aztán ha elkezdted a második levéllel, akkor már véd.

De ha ilyen aggodalma van valakinek, miért nem gondolkodik ezen még mielőtt megcsinálja a potenciális bajt és miért nem előbb kérdez?

2018. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert én eleinte teljesen megbiztam a tájékoztatóban, viszont csak ma került elém egy ilyen kérdés a neten, amibe beleolvastam és aggodalomra adott okot.
2018. márc. 4. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Itt az orvosod is hülye volt mondjuk. Szólnia kellett volna, hogy attól, hogy valamit ráírnak, még nem biztos,hogy úgy van. Nem tudsz mást csinálni, majd meglátod. Vehetsz terhességi tesztet, ha megnyugtat, mert az első levél után majdnem a szünet utolsó napján jött meg nekem, nehogy ettől még jobban kiborulj.
2018. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én első levélnél 7. nap után már szexeltem, és nem volt semmi gond! Itt mindenki orvosnak képzeli magát... Hacsak a nőgyógyászod nem figyelmeztet, a tájékoztató sem írja másként, és rendesen szeded a gyógyszert, nem lehet gond!
2018. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszönöm a válaszokat😊 #1 igazad van, tenyleg elobb kellett volna ennek utana erdeklodnom, de sajnos mar nem tudom vissza csinálni... Akkor hát remélem minden rendben lesz, csak nekem annyira hihetetlen hogy minden orvos, minden honlap, és minden fogyasztó más-más adatot mond, hogy mikortól hat, nem is értem, hogy a szakemberek véleménye hogy térhet el ennyire egymástól (1 nap - 1 hónap) 🤨
2018. márc. 4. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tájékoztató szerint az első szemtől véd, akkor az úgy is van. Nem bolondultak meg a gyógyszergyárak sem, hogy egy ilyen fontos témában rossz adatot írjanak. Az orvos azért mond többnyire 1 hónapot, hogy rögzüljön a szedés.
2018. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, neked is köszönöm, sikerült lenyugodnom. :)
2018. márc. 4. 20:30
 8/9 anonim válasza:
Mi is szexeltünk első hónapban plusz védelem nélkül és totál ugyanezen mentem át mint te, együttlét után kezdtem elbolvasgatni, holott tajékoztató meg doki szerint is véd rögtön. :D Nos, nem lett baj, nekem a szünet 3. napján meg is jött a megvonásos. Azóta most fogom kezdeni a 3. levelet, most is a szünet 3. napján megjött.. Minden rendben lesz, nyugalom! :)
2018. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm❤️❤️
2018. márc. 7. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!