Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vegyek be esemeny utani...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegyek be esemeny utani tablettat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fogamzasgatlot szedek mar 3hete es 4 napja. A 3 het utan kikellett hagynom egy hetet. Most kezdtem el ujra szedni, viszont ma a baratom belem elvezett. Az lenne a kerdesem, hogy szukseges e az esemny utani? Es ha igen, utana ugyanugy szedjem a fogamzasgatlot? Koszonom a valaszokat
2018. márc. 21. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most hány napja szeded újból?Ha nem menstruáció első napján kezdted el szedni,akkor nem véd azonnal,márpedig te nem akkor kezdted.

Igen kell az esemény utáni!

Miért hagytál ki 1 hetet?

2018. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt mondta, hogy akkor kezdjem el szedni amikor megjon a menstruaciom. Aztan 3 het utan, ki kell hagynom egy hetet (ez az egy het pont ugy jott ki hogy akkor menstrualtam), aztan ujbol 3het, megint egy het szunet. Az orvos igy mondta. Most a szunet ota, mar negyszer vettem be
2018. márc. 21. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért kellett kihagynia 1 hetet, mert a tablettát így kell szedni. 3 hét gyógyszer, 1 hét megvonás. Ha jól értem, a kérdező végigszedett egy levelet, 7 nap szünet, és most a második levél 4. napján tart.


Nem kell esemény utáni, már megfelelő védelmet nyújt a tablettád. Figyelj a pontos szedésre. A következő szünetben is ugyanúgy véd majd, tehát nem leszel terhes ha akkor szexeltek védekezés nélkül.

2018. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól csináltad kérdező, úgy kell ahogy az orvos mondja. Olvasd el mindenképpen a betegtájékoztatót is, sok fontos dolog van benne amit ő nem feltétlenül mondott el. A vérzésed pedig mindig akkor fog jelentkezni, a hét nap alatt amikor nem szeded a tablettát (jellemzően ugyanazon a napon de ez még változó az elején)
2018. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! De akkor se kell ha belem elvezett?
2018. márc. 21. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 Tudom,hogy hogyan kell szedni a tablettát,csak olyan furcsán írta a kérdező,hogy ki kellett hagynia 1 hetet,hogy azt gondoltam,hogy valami egészségügyi oka volt neki.

Ezt nem szokták kiemelni,hogy 1 hét szünetet kell tartani,mert egyértelmű,hiszen benne van a tájékoztatóban is,hogy hogyan kell szedni.Meg az is benne van,hogy már véd a tabletta az elejétől,ha a ciklus első napján lett elkezdve.

2018. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Remelem akkor nem lesz semmi gond
2018. márc. 21. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Ember, egy hónapja fogamzásgátlót szedsz, ráadásul a leírásod alapján jól. Tehát nemhogy nem kell esemény utáni, hanem egyenesen tilos. Mégis miért szeded a fogamzásgátlót, ha azzal sem vagy tisztában, hogyan fejti ki a hatását, hogyan véd, mikortól véd, stb?! Nem vagy terhes, véd a gyógyszer. Nem kell esemény utáni. De így az első levél után illene elolvasni a használati utasítást..
2018. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom Asszonypajti a valaszod. Elolvastam a hasznalatiutasitast meg is ertettem, de mivel most szedek elosszor fogamzasgatlot, igy hirtelen megijedtem. Maskor nem kerek a segitsegedbol, mert ilyen hangsulyra nem vagyok kivancsi :D koszonom azert megegyszer!
2018. márc. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!